Potrącenie na oznakowanym przejściu dla pieszych w Piekarach Śląskich

Chwilę po godzinie 6, gdy miasto dopiero budziło się do życia, na jednym z osiedli doszło do potrącenia starszej osoby, która przechodziła przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Rano, 18 października, na przejściu dla pieszych w pobliżu NETTO na Osiedlu Wieczorka, kierująca Oplem 41-latka potrąciła na przejściu dla pieszych starszą kobietę.

Na ul. Jana Pawła II, gdzie miało miejsce całe zajście - już wczesnym rankiem jest spory ruch. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym kobieta, jadąca w stronę Starego Osiedla potrąciła na przejściu 72-latkę. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek, kobieta trafiła na piekarską urazówkę.

Dokładne okoliczności będą wyjaśniać policjanci. Wiadomo, że kierująca była trzeźwa.

Mundurowi apelują o rozwagę. Zarówno pieszych jak i kierowców. W okresie jesiennym, zwłaszcza w taką pogodę - widoczność i warunki panujące na drodze nie należą do najlepszych.

Pasy to za mało?

Na całej ul. Jana Pawła II są trzy skrzyżowania, na których piesi Niedawno światła powstały na wysokości dworca autobusowego. Bezpiecznie (przynajmniej w teorii) na zielonym można przejść w rejonie skrzyżowania z ul. Ziętka oraz na początku - na skrzyżowaniu z ul. Bytomską. W pobliżu ul. Kopernika, czy dalej w pobliżu Inter Marche - niestety nie ma świateł. Są za to pasy oraz znaki drogowe...

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Adrian Sieja

Zaginął Adrian Sieja - policja prosi o pomoc w odnalezieniu

Policja piekary

Wsiadł do samochodu mimo zakazu prowadzenia

Pożar samochodu Jana Pawła II

Pożar samochodu osobowego przy ulicy Jana Pawła II

Cmentarz św. Józefa, Piekary Śląskie

30 nagrobków zdewastowano w nocy na cmentarzu św. Józefa

Wypadek wyszyńskiego

Potrącenie przy ulicy Wyszyńskiego

Kontrola trzeźwości Piekary Śląskie

Miał 2,5 promila alkoholu i jechał mercedesem

Poszukiwany

Poszukiwany wpadł w w ręce policji z błahego powodu