Potrącenie na oznakowanym przejściu dla pieszych w Piekarach Śląskich

Chwilę po godzinie 6, gdy miasto dopiero budziło się do życia, na jednym z osiedli doszło do potrącenia starszej osoby, która przechodziła przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Rano, 18 października, na przejściu dla pieszych w pobliżu NETTO na Osiedlu Wieczorka, kierująca Oplem 41-latka potrąciła na przejściu dla pieszych starszą kobietę.

Na ul. Jana Pawła II, gdzie miało miejsce całe zajście - już wczesnym rankiem jest spory ruch. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym kobieta, jadąca w stronę Starego Osiedla potrąciła na przejściu 72-latkę. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek, kobieta trafiła na piekarską urazówkę.

Dokładne okoliczności będą wyjaśniać policjanci. Wiadomo, że kierująca była trzeźwa.

Mundurowi apelują o rozwagę. Zarówno pieszych jak i kierowców. W okresie jesiennym, zwłaszcza w taką pogodę - widoczność i warunki panujące na drodze nie należą do najlepszych.

Pasy to za mało?

Na całej ul. Jana Pawła II są trzy skrzyżowania, na których piesi Niedawno światła powstały na wysokości dworca autobusowego. Bezpiecznie (przynajmniej w teorii) na zielonym można przejść w rejonie skrzyżowania z ul. Ziętka oraz na początku - na skrzyżowaniu z ul. Bytomską. W pobliżu ul. Kopernika, czy dalej w pobliżu Inter Marche - niestety nie ma świateł. Są za to pasy oraz znaki drogowe...

Subskrybuj piekary.info

google news icon