Poszukiwany przechodził w niedozwolonym miejscu – trafił do aresztu

W ciągu 5 dni w piekarscy policjanci zatrzymali 9 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Od początku marca w ręce mundurowych wpadło 18-stu poszukiwanych. Do jednego z ostatnich zatrzymań doszło przypadkowo – mężczyzna przechodził w niedozwolonym miejscu przez jezdnię.

1zatrzymany

Policjanci regularnie sprawdzają miejsca, w których mogą ukrywać się osoby poszukiwane. W ciągu ostatniego tygodnia funkcjonariusze zatrzymali 9 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, z kolei od początku marca liczba ta wyniosła 18 osób. W czwartek, 11 marca, na ulicy Papieża Jana Pawła II policjanci z piekarskiej drogówki podczas prowadzenia rutynowej kontroli bezpieczeństwa na drodze zatrzymali mężczyznę, który przechodził w niedozwolonym miejscu przez jezdnię. Po sprawdzeniu jego tożsamości okazało się, że pieszy jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. 38-latek został zatrzymany i trafił do aresztu, w którym spędzi najbliższe 150 dni.

Osoby poszukiwane liczą na to, że nie dosięgnie ich wymiar sprawiedliwości. Fakty jednak temu przeczą – w najmniej spodziewanym momencie poszukiwani mogą trafić na funkcjonariuszy. Wystarczy popełnić najmniejszy błąd i zostać wylegitymowanym przez policję – stróże prawa niemal natychmiast dowiedzą się o naszych przewinieniach. Każda ucieczka ma swój kres, prędzej czy później osoby poszukiwane zostaną zatrzymane.

fot. Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon