Ponad 600 tys. zł dofinansowania dla Piekar Śląskich na budowę drogi

Nasze miasto otrzymało kwotę 602 687 złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na budowę łącznika ulic Powstańców Warszawskich i Bytomskiej. Droga powstanie całkowicie od postaw. Inwestycja sprawi, iż komunikacja w zatłoczonej części miasta znacznie się poprawi.

Droga

Będzie to drugi etap budowy łącznika ulic Powstańców Warszawskich oraz Bytomskiej, który w całości pochłonie 1 205 375 zł. Pierwsza część inwestycji kosztowała ponad milion złotych. Realizacja zadania jest niezbędna – należy stworzyć drogę dojazdową do nowych terenów inwestycyjnych. Na to połączenie czeka również piekarska Urazówka – pozwoli to rozwiązać problem miejsc parkingowych oraz dojazdu do placówki. Dodatkowo łącznik posłuży jako „by pass” do włączenia się w ul. Wyszyńskiego, skomunikowanie z ulicą Traugutta i Mickiewicza.

Piekary Śląskie są chętnie wybieranym miejscem przez inwestorów. Aby nie stracić potencjałów terenów inwestycyjnych potrzebne są do nich drogi dojazdowe. Inaczej nikt nie będzie chciał zainwestować w kawałek nieużytku, który nie jest skomunikowany zresztą miasta. Nowy łącznik pozwoli też otworzyć kolejne tereny inwestycyjne, które są zlokalizowane na północ od ulicy Solidarności.

Czym jest Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (wcześniej Fundusz Dróg Samorządowych)?

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg zapewnia silne wsparcie dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Pieniądze pozyskane z Funduszu umożliwiają budowę, przebudowę lub remont dróg. W dobie pandemii koronawirusa, gdy budżety miast są mocno ograniczone, takie wsparcie jest bardzo potrzebne. W tym roku rządowe dofinansowanie uzyska 2189 zadań o łącznej wartości ponad 3 miliardów złotych.

Subskrybuj piekary.info

google news icon