Pompy ciepła i fotowoltaika to idealny duet w Piekarach Śląskich!

W ostatnich latach zanotowano ogromny wzrost zainteresowania pompami ciepła w Piekarach Śląskich. Jednak nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz częstszym wyborem Konsumentów. Pompy ciepłą przynoszą wiele benefitów dla osoby, która zdecydowała się na tego rodzaju ogrzewanie w swoim dom - obniżone rachunki, ogrzanie całego budynku oraz dostęp do ciepłej wody użytkowej. Planujesz termomodernizację budynku?Zastanawiasz się, czy montaż pomp ciepła to odpowiedni wybór? Zapewniamy, że to najlepszy wybór z możliwych, szczególnie jeśli połączysz pompy ciepła z fotowoltaiką! Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego połączenie pomp ciepła i fotowoltaiki stanowi duet idealny, przeczytaj nasz artykuł!

Rodzaje pomp ciepła i sposób ich działania

Oto systemy, które najczęściej wykorzystywane są na rynku:

  • Woda/powietrze - mechanizm pracy w tym rodzaju pomp ciepła jest stosunkowo prosty. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza, ogrzewa napływające do pomieszczenia powietrze.
  • Powietrze/powietrze - powietrzna pompa ciepła nie wymaga do swojej pracy wody, a mimo to jest ona w stanie ogrzać ciepłą wodę użytkową. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.
  • Powietrze/woda - w tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji CO.
  • Woda/woda -Woda, która jest pobierana z gruntu, ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pomp ciepła - jakie są jego zalety i dlaczego warto?

Pompy ciepła są częścią OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Najważniejsze jest to, że tego typu rozwiązania nie szkodzą naszej planecie. Ogrzewanie własnej produkcji uniezależnia od dostawcy. Serwis nie jest prawie w ogóle konieczny, ze względu na to, że pompa ciepła nie wymaga obsługi. Inwestując w pompę ciepła zmniejszasz koszty ogrzewania nawet o 60%! Kolejną zaletą pomp ciepła jest chłodzenie pomieszczeń budynków podczas upalnych dni. Oznacza to, że nie trzeba się już martwić o wiatraki lub klimatyzację. Kiedy zdecydujesz się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymasz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów zapewnioną dzięki doborowi wydajnych urządzeń, które pracują z największą efektywnością, aby dostarczyć Klientom komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Mieszkańcy Piekar Śląski chętnie decydują się na montaż pompy ciepła, aby móc ogrzać wszystkie pomieszczenia - jednak tutaj ważne jest, aby wybrać odpowiednie urządzenie. W przypadku dużego budynku, jedna pompa ciepła może nie wystarczyć. Wtedy jest możliwość skorzystania z kaskadowego połączenia kilku pomp ciepła. Bez wątpliwości zaletą tego systemu grzewczego jest również znikoma awaryjność - jednak to może zapewnić jedynie wybór renomowanych marek.

Panele Fotowoltaiczne

Pompa ciepła i fotowoltaika - dlaczego stanowią duet idealny?

Fenomen połączenia tych dwóch instalacji polega na tym, że panele fotowoltaiczne pozwalają Ci na produkcję własnego prądu, którym zasilasz przedmioty codziennego użytku.

Idealnie sprawdzi się on też do zasilenia pompy ciepła, co pozwoli Ci na ogrzanie całego budynku bardzo niskim kosztem. Pompy ciepła i panele fotowoltaiczna w Piekarach Śląskich pozwalają skorzystać z dofinansowania w ramach programów “Czyste Powietrze”, “Ulga Termomodernizacyjna” i “Mój Prąd 3.0”, znacząco obniży koszt całej inwestycji.

Co więcej montaż pomp ciepła i fotowoltaiki zabezpieczy Cię przed podwyżkami prądu w przyszłości i zwiększy wartość Twojej nieruchomości.

Planujesz montaż fotowoltaiki? Lepiej się pospiesz!

Z początkiem 2022 roku (chodź tak naprawdę dokładny termin nie jest jeszcze potwierdzony) planowana jest nowelizacja sposobu rozliczania. Ma ona dotyczyć osób, które zdecydują się na fotowoltaikę po 1 stycznia 2022 roku. Do tej pory prosument za każdą niewykorzystaną 1 kWh mógł liczyć na 80% obniżkę rachunków. Nowelizacja prawa zakłada całkowite odsprzedawanie wyprodukowanej energii do dostawcy, gdzie koszt 1 kWh to koszt 0,25 zł (średnia taryfa wynosi 0,35 zł).

Rozważasz montaż pomp ciepła i fotowoltaiki w Piekarach Śląskich? Nie zwlekaj dłużej!

Pompy Ciepła

Bogate doświadczenie w montażu pomp ciepła i fotowoltaiki

Proecology to lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie oraz instalatorzy od lat stanowią zgrany zespół, co pozwala na efektywną i profesjonalną obsługę instalacji. Zadowolenie każdego klienta jest dla nas priorytetem. Swoją ofertę na kompleksową obsługę kierujemy nie tylko do klientów indywidualnych, ale także do przedsiębiorstw. Zapewniamy bezpłatną wycenę na terenie Piekar Śląskich i okolic. Podczas spotkania proponujemy najlepsze rozwiązanie w oparciu o potrzeby klienta, analizę uwarunkowania technicznego oraz zapotrzebowanie energetyczne. To pozwoli nam dobrać urządzenie, które zapewni Ci komfort cieplny oraz zmniejszy koszty ogrzewania.

Masz do nas pytania? Oferujemy fachową pomoc na każdym etapie współpracy! Złóż zapytanie, aby zapoznać się z naszą ofertą systemów grzewczych!

Montaż instalacji pomp ciepła na terenie Piekar Śląskich

Proecology Sp. z o.o.
tel. 666-698-666
tel. 502-391-367
email: proecology.biuro@gmail.com

Subskrybuj piekary.info

google news icon