Pomóżmy Lence wygrać z nowotworem! Charytatywny maraton biegowy i Nordic Walking

MOSiR Piekary Śląskie oraz Stowarzyszenie Lecymy Durś organizują 21 listopada charytatywny 12 godzinny maraton biegowy i Nordic Walking. Wszystkie pieniądze zebrane podczas wydarzenia zostaną przekazane na walkę Lenki z nowotworem.

12bieg

12 godzin zmagań

W sobotę 21 listopada zostanie zorganizowany 12 godzinny maraton biegowy i marsz Nordic Walking. Zawodnicy będą musieli się zmierzyć z wyznaczoną trasą o długości około 5km. Każdy uczestnik, w wyznaczonym czasie będzie mógł pokonać pętlę dowolną ilość razy. Amatorzy biegania/Nordic Walking rozpoczną swoją rywalizację na stadionie MOSiR przy ul. Olimpijskiej 3 o godz. 6.00, a trasa będzie przebiegać w lesie Dioblina.

Jak zapisać się na maraton?

Wszyscy zainteresowani zawodami muszą się uprzednio zapisać na konkretną godzinę. Pierwsza grupa zawodników wystartuje o godzinie 6.00, a ostatnio o godzinie 17.00, tak by zakończyć imprezę o godzinie 18.00. Zgłoszenia do maratonu są przyjmowane elektronicznie, pod linkiem: https://elektronicznezapisy.pl/events/manage/z34521o0f0r0z106q0f4x4k95714t4f3/settlement.html. W treści maila należy podać imię, nazwisko, oraz godziny, w których chcę się uczestniczyć. Opłata wpisowa będzie wynosić 20 zł i każdy uczestnik musi ją uiścić w dniu zawodów. Zapisy trwają do czwartku, 19 listopada.

W maratonie mogą brać udział również osoby niepełnoletnie, aczkolwiek muszą się wtedy znajdować pod opieką osoby dorosłej. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. Zawodnicy którzy przebiegną lub przejdą największą ilość kilometrów zostaną dodatkowo wyróżnieni. Jedna osoba może wystartować kilka razy podczas tych 12. godzin, a jej wyniki będą zsumowane.

Charytatywna akcja dla Lenki

Wydarzenie jest specjalnie zorganizowane by pomóc 9-letniej Lence w walce z poważną chorobą. Dziewczynka zachorowała w październiku i obecnie leczy się w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie . Lenka przeszła już 3 zabiegi, a teraz rozpoczęła leczenie w postaci nowoczesnej immunoterapii. Ta metoda jest bardzo kosztowną formą leczenia. Nie da się także przewidzieć ile potrzeba czasu, by przyniosła efekty.

Sportowe świry z Piekar Śląskich, łączmy się! Jak mówi stare porzekadło – sport to zdrowie! Swoim uczestnictwem w maratonie nie tylko poprawimy swoją kondycję, ale zwiększymy również szansę Lenki na wygraną z nowotworem.

Subskrybuj piekary.info

google news icon