Pomoc dla Piekarskiego Centrum Medycznego – zbiórka na namioty barierowe

W ciągu kilku ostatnich dni mogliśmy się dowiedzieć w jak tragicznej sytuacji finansowej znajduje się miejski szpital w naszym mieście. Kryzys potęguje pandemia koronawirusa. Radni, mieszkańcy miasta i wolontariusza za wszelką cenę próbują na różne sposoby wesprzeć placówkę.

Szpital1 kph

Środki ochronny osobistej z Sosnowca

Tomasz Wesołowski, Łukasz Ściebiorowski oraz Natalia Ciupińska-Szoska – radni Obywatelskiego Klubu Radnych, w zeszłym tygodniu przekazali nowej prezes Piekarskiego Centrum Medycznego Małgorzacie Smoleń i dyrektorowi do spraw medycznych Przemysławowi Michalskiemu kombinezony medyczne. Stało się to za sprawą jednej z mieszkanek Piekar Śląskich, która poinformowała radnych o „bezpłatnych” kombinezonach. Akcję zainicjował radny Sosnowca Łukasz Litewski, który rozdawał kombinezony potrzebne medykom do walki z koronawirusem. Po środki ochrony osobistej należało jedynie podjechać we wskazane miejsce. Piekarscy radni nie czekali ani chwili i ruszyli po kombinezony.

Bezcenna woda

Kolejnej pomocy udzielił radny Daniel Pliszka, który kupił i zostawił wodę „pod drzwiami” szpitala. Jest to najprostsza i najtańsza forma pomocy – każdy z nas może zakupić kilka butelek wody i zostawić ją „przed wejściem” do szpitala. Personel szpitala oraz pacjenci z pewnością będzie wdzięczny za otrzymaną pomoc. Stowarzyszenie Wolontariusze Gwoździa stworzyło nawet zbiórkę pieniężną na zakup wody dla medyków i pacjentów PCM. Zebrano kwotę 1088 zł z planowanych 800 zł.

Bezpieczny transport dla chorych na COVID-19 – zbiórka na namioty barierowe

Wiedząc o trudnej sytuacji, w jakiej znalazł się szpital Stowarzyszenie postanowiło założyć kolejną zbiórkę – tym razem na namioty barierowe. Służą one do zasłonięcia pacjenta z koronawirusem i izolacji podczas transportu na terenie szpitala. Namioty barierowe minimalizują ryzyko rozprzestrzeniania się COVID-19 po placówce. Jedno opakowanie, w którym znajduje się 25 takich namiotów to koszt 5 196,75 zł brutto. Cel, który został wyznaczony na zrzutce wynosi więc 6 tysięcy złotych. Link do zbiórki znajdziemy TUTAJ.

fot. krzysztofturzanski.pl

Subskrybuj piekary.info

google news icon