Policyjny pościg za motocyklistą w Piekarach. 20-latkowi grozi do 5 lat więzienia i 108 ounktów karnych

Podczas kontroli ruchu w Piekarach policjanci próbowali zatrzymać do kontroli jadącego motocyklistę. Mężczyzna zignorował sygnały mundurowych i gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za motocyklistą. Ostatecznie 20-letni mieszkaniec Radzionkowa został zakończony przy DW 911.

Pościg policyjny w Piekarach

Policyjny pościg za motocyklistą w Piekarach Śląskich

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 15 maja. Policjanci z komendy miejskiej w Piekarach przeprowadzali rutynową kontrolę ruchu przy przejściu dla pieszych. W trakcie działań postanowili zatrzymać kierowcą motocyklu jadącego w stronę Bytomia. Motocyklista zignorował sygnały mundurowych i gwałtownie przyspieszył wymijając policjantów.

- Stróże prawa ruszyli w pościg za motocyklistą, który nie zwracając uwagi na sygnały świetlne i dźwiękowe, kontynuował ucieczkę ul. Miarki, a następnie DW 911, popełniając przy tym szereg wykroczeń oraz powodując zagrożenie na drodze - informują policjanci z KMP w Piekarach.

Ostatecznie funkcjonariusze zatrzymali motocyklistę w rejonie stacji benzynowej przy DW 911, zajeżdżając mężczyźnie drogę radiowozem. Okazało się, że kierujący jednośladem 20-letni mieszkaniec Radzionkowa ma na swoim koncie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mężczyzna został doprowadzony do prokuratora, który zastosował wobec niego policyjny dozór. Za niestosowanie się do sądowego zakazu, niezatrzymanie do kontroli oraz szereg popełnionych wykroczeń, grozi mu do 5 lat więzienia, kolejny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna oraz aż 108 punktów karnych.

Pościg ulicami Chorzowa zakończony w Piekarach

Może Cię zainteresować:

Policyjny pościg ulicami trzech miast zakończony w Piekarach. Kierowca uciekał fiatem seicento

Autor: Martyna Urban

27/03/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon