Policjanci zatrzymali do kontroli Alfę Romeo. Kogo i w jakim stanie zastali w samochodzie?

Kolejny przykład bezmyślnego zachowania. Na szczęście drogówka w ramach akcji Trzeźwość zatrzymała samochód do kontroli. I dobrze, bo mogło dojść do kolejnej tragedii...

Kierował pod wpływem

Weekend trwał w najlepsze. W sobotę, 3 października, policjanci zatrzymali do kontroli Alfę Romeo. Za kierownicą siedział 25-latek zameldowany w Piekarach Śląskich. Po rutynowym badaniu okazało się, że młody i nieodpowiedzialny mężczyzna jest pod wpływem alkoholu.

To dopiero początek

Po sprawdzeniu dokumentów w systemie, okazało się, że kierowca nie posiada prawa jazdy. W dodatku, w samochodzie 5-osobowym podróżowało łącznie 6 osób... Mężczyzna wydmuchał ponad pół promila! Teraz stanie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Cykliczne działania

Patrole drogówki, najczęściej weekendami, wyjeżdżają na miasto by prowadzić działania w ramach akcji Trzeźwość. Do rutynowych badań alkomatem zatrzymywani są tylko niektórzy kierowcy. Zdarza się, że skrupulatni funkcjonariusze badają każdego. Ważne by takie działania nie utrudniały w znacznym stopniu komunikacji na danej drodze.

Niestety, w dalszym ciągu nie brakuje kierowców, którzy wsiadają za kierownicę na tzw. podwójnym gazie. Warto pamiętać, że takie zachowanie jest przestępstwem. Bez względu na to, czy jedzie się samemu, czy - tak jak w przypadku 25-latka z ponadprogramową ekipą - zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego jest naprawdę duże.

Subskrybuj piekary.info

google news icon