Policjanci przejęli ponad 300 działek amfetaminy. Trzech piekarzan zostało zatrzymanych

Piekarscy policjanci w minionym tygodniu przejęli ponad 300 działek dilerskich amfetaminy, 20 działek marihuany oraz prawie 40 tabletek ekstazy. W przeciągu kilku dni funkcjonariusze aresztowali 3 osoby, które posiadały narkotyki. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje prokuratura i sąd.

KMP w Piekarach
Piekary narkotyki

Piekarscy policjanci przejęli ponad 300 działek amfetaminy

Pierwszego z mężczyzn zatrzymali policjanci z piekarskiego patrolu we wtorek, 13 czerwca na ulicy Cichej. 17-latek posiadał przy sobie prawie 10 gramów marihuany. Po przesłuchaniu nastolatek został zwolniony.

Dzień później - 14 czerwca policjanci z wydziału kryminalnego, bazując na wiedzy operacyjnej, udali się do miejsca zamieszkania 27-letniego mieszkańca Piekar Śląskich. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny stróże prawa ujawnili woreczki foliowe z zawartością narkotyków. Badania testerem wykazały, że jest to amfetamina, marihuana oraz tabletki ekstazy, z których można było przygotować ponad 200 porcji dilerskich narkotyków. Mieszkaniec Piekar Śląskich został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór.

Ostatniego z mężczyzn kryminalni zatrzymali w czwartek, 15 czerwca na ulicy Roździeńskiego. 26-latek posiadał przy sobie marihuanę oraz amfetaminę, z której można było przygotować ponad 80 porcji dilerskich. Mężczyźni w wieku 17, 20 i 26 lat usłyszeli zarzuty i grozi im do 3 lat więzienia.

Marihuana

Może Cię zainteresować:

Młodzieniaszek z Piekar chciał zapalić sobie ziółko. Grozi mu do trzech lat więzienia

Autor: Martyna Urban

14/06/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon