Policja w Piekarach Śląskich miała co robić. Zatrzymała pięciu nietrzeźwych kierowców jednego dnia

To nie był spokojny wtorek. W ramach akcji "Jednośladem bezpiecznie do celu" funkcjonariusze interweniowali aż pięć razy. Posypały się niemałe mandaty.

Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich
Piekary śląskie kontrola drogowa

Nietrzeźwi kierujący zatrzymani

Wczoraj, 9 maja, mundurowi z Piekar Śląskich kontrolowali ruch drogowy i jego uczestników. Szczególną uwagę zwrócili na osoby korzystające z jednośladów. Niestety bilans tego dnia nie jest zbyt optymistyczny. Policjanci musieli wręczyć pięć mandatów.

Pierwszym przypadkiem był 37-latek kierujący hulajnogą. Mężczyzna został zatrzymany o godzinie 14:00 na ulicy Jana Pawła II. Kierowca miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. Później na ulicy Heneczka w ręce funkcjonariuszy wpadło dwóch rowerzystów, którzy wyruszyli w drogę po spożyciu alkoholu. Mężczyźni w wieku 28 i 39 lat otrzymali mandaty na kwotę 1000 oraz 2500 zł. Ostatnie zatrzymanie miało miejsce po godzinie 19:00 na ulicy Węglowej. Poruszali się nią 39-latek na motorowerze, a także 54-letni rowerzysta. Obaj byli nietrzeźwi. Cyklista otrzymał mandat w wysokości 2500 zł. Poważniejsza konsekwencja czeka motorowerzystę, który za swój czyn odpowie przed sądem.

Subskrybuj piekary.info

google news icon