Pokaz mody, drony i spadochrony. To wszystko już jutro z okazji Święta Wojska Polskiego

Jutro, 20 sierpnia, w naszym mieście atrakcji nie zabraknie. Wystarczy tylko wybrać się pod Kopiec Wyzwolenia. Organizatorzy przygotowali niemało niespodzianek dla młodszych i starszych gości.

UM Piekary Śląskie
Piekary śląskie święto wojska polskiego

Święto Wojska Polskiego w Piekarach Śląskich 2022

Choć oficjalna data tego wydarzenia przypadała w ostatni poniedziałek, nasze miasto upamiętni ją jutro, 20 sierpnia. Obchody Święta Wojska Polskiego połączone zostaną z 85. rocznicą powstania Kopca Wyzwolenia. Co ciekawego czeka na gości?

Plan wydarzenia

  • 11:45 – zajęcie posterunków wartowniczych
  • 12:00 – uroczysta Msza Święta z oprawą muzyczną Chóru Halka i Orkiestry Wojskowej z Bytomia
  • 13:00 – uroczystości oficjalne wraz z asystą wojskową 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu
  • 14:30 – Piknik Militarny: pokazy sprzętu wojskowego i sprzętu Straży Granicznej, gry i zabawy oraz warsztaty tematyczne dla dzieci
  • 16:00 – pokazy mody historycznej i rowerów zabytkowych w wykonaniu Stowarzyszenia Rowery Zabytkowe Zabrze
  • 17:00 – pokaz dronów w wykonaniu OSP Niegoszowice
  • 18:00 – pokaz skoków spadochronowych

Uwaga kierowcy! Szykują się utrudnienia

Z powodu organizacji wydarzenia 20 sierpnia w godzinach 9:00-24:00 wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Należy się ich spodziewać na odcinku ul. Jana Pawła II od skrzyżowania z ul. Inwalidów Wojennych do drogi wojewódzkiej nr 911. Co dokładnie się zmieni? Jak podje Urząd Miasta:

Na wymienionym odcinku, od ul. Inwalidów Wojennych do DW 911, wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z kierunkiem jazdy od ul. Bytomskiej do DW 911. Dojazd do ulicy Bytomskiej od strony DW 911 zostanie zapewniony poprzez wyznaczony objazd ulicą Pod Lipami.

Na ul. Jana Pawła II parkowanie skośne będzie możliwe na lewej części jezdni (patrząc w kierunku DW 911). Ścieżka rowerowa biegnąca wzdłuż odcinka ul. Jana Pawła II zostanie wygrodzona bez możliwości parkowania.

Ulica Do Kopca Wyzwolenia w dniu 20 sierpnia będzie drogą jednokierunkową.
UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon