Podwyżki stawek za przejazd hulajnogami Tier. Firma podwyższa ceny pomimo nadchodzącej zimy

Mieszkańcy Piekar Śląskich są oburzeni podwyżkami stawek za przejazd hulajnogami elektrycznymi firmy Tier. Firma zdecydowała się podnieść ceny, pomimo nadchodzącego sezonu zimowego. Natomiast rzecznik prasowy miasta zaznacza, że urząd nie ma wpływu na kształtowanie się cen, a Tier nie poinformowało swoich działaniach.

Hulajnogi Tier

W poniedziałek, 14 listopada czytelnicy poinformowali redakcję piekary.info o wzroście stawek za przejazd hulajnogami Tier w Piekarach. Przypomnijmy, że jednoślady do użytku wprowadzone zostały na początku października i - według statystyk - było to jedno z najlepszych otwarć.

Ceny wyższe niż w Warszawie

Firma Tier nie poinformowała urzędu miasta o podwyżkach cen. Jak poinformował Krzysztof Turzański, zastępca prezydenta miasta o podwyżkach dowiedział się od mieszkańców, a ceny za przejazd hulajnogi są wyższe niż w Warszawie.

- Podwyżka wprowadzona w całym kraju. I podobno nie ostatnia - wyjaśnia Krzysztof Turzański

Stawki za minutę przejazdu wzrosły z 65 groszy do 69 groszy. Różnica na pierwszy rzut oka jest niewielka, ale w przypadku dłuższych przejazdów, kwota może wzrosnąć o kilka złotych. Kontrowersje budzi też fakt, że podwyżki zostały wprowadzone tuż przed rozpoczęciem sezonu zimowego.

- W teorii na koniec sezonu cena powinna spadać nie rosnąć, ale może jednak Tier musi opłacić Ekopark i poprzez zmniejszone zainteresowanie hulajnogami ze względu na warunki atmosferyczne - skomentował ten fakt jeden z mieszkańców Piekar Śląskich.

Natomiast rzecznik prasowy miasta wyjaśnia, że urząd nie ma wpływu na kształtowanie się cen, a podwyżki zostały wprowadzone na skalę całego kraju. Wojciech Maćkowski dodaje, że z zagraniczną firmą nie ma bezpośredniego kontaktu.

Natomiast Katarzyna Łuszczyk z biura prasowego TIER Mobility podkreśliła, że podwyżki mają związek z rosnącymi kosztami.

- Ze względu na rosnące koszty płacowe i operacyjne, musieliśmy niestety podjąć decyzję o dostosowaniu dotychczasowych cen. W ten sposób pozostajemy gotowi do długoterminowego i ekonomicznie zrównoważonego oferowania naszych usług w Piekarach Śląskich oraz innych polskich miastach - Katarzyna Łuszczyk, Senior Marketing & PR Manager CEE w TIER Mobility.

Hulajnogi Tier najdroższe w regionie?

Porównaliśmy stawki za minutę przejazdu wśród firm oferujących wypożyczenie hulajnóg elektrycznych. Firma Bolt wycenia przejazd na 95 groszy za minutę, czyli za 10 minut naliczy się opłata o wysokości 9 zł i 50 groszy (Bolt nie pobiera opłaty startowej). Jednoślady tej spółki dostępne są m.in. w Katowicach, Zabrzu, Rudzie oraz Bytomiu. Firma w ostatnich tygodniach również zdecydowała się na podniesienie cen. Dlaczego?

- Ceny dostosowujemy do sytuacji rynkowej jak i specyfikacji miasta. Są one zawsze widoczne dla użytkowniczek i użytkowników w aplikacji przed rozpoczęciem przejazdu. Ceny są dostosowywane dynamicznie i zalecamy obserwowanie informacji w aplikacji - wyjaśnia Bartosz Małecki, Manager Operacyjny odpowiadający za hulajnogi Bolt w Polsce.

W przypadku hulajnóg blinkee.city na początku przejazdu naliczana jest opłata startowa za przejazd w wysokości 2,50 zł. Minuta jazdy kosztuje 59 groszy, natomiast minuta przerwy 9 groszy. Za 10 minutowy przejazd naliczy się opłata w wysokości 8 zł i 40 groszy. Hulajnogi tej firmy dostępne są m.in. w Katowicach i Tychach.

Natomiast w przypadku firmy Citybee, która dostępna jest m.in. w Katowicach, stawka za minutę przejazdu wynosi 55 groszy. Dodatkowo za odblokowanie naliczana jest opłata startowa w wysokości 2 zł i 50 groszy. Zatem za 10 minut jazdy zapłacimy 8 zł.

Dla porównania piekarskie Tier po podwyżkach nalicza 2 zł i 70 groszy opłaty startowej oraz 69 groszy za minutę. W efekcie za 10 minut jazdy zapłacimy 9 zł i 60 groszy. Analizując dane, śmiało można stwierdzić, że Tier Jest najdroższą firma w regionie.

Subskrybuj piekary.info

google news icon