Podwyżka dla Sławy Umińskiej-Duraj. Ile prezydent miasta będzie teraz zarabiać?

Nowelizacja podwyżek dla prezydentów, burmistrzów i wójtów to gorący temat. Włodarze miast po przyjęciu sejmowej ustawy mogą zarabiać teraz nawet 20 tys. zł miesięcznie. W Urzędzie Miasta w Piekarach Śląskich już czeka projekt uchwały w tej sprawie. Nowe wynagrodzenie Sławy Umińskiej-Duraj będzie przedmiotem obrad na najbliższej sesji rady miasta.

FB/Sława Umińska-Duraj
Sława Umińska-Duraj

W samorządach wrze. Znowelizowane przepisy zakładają podwyżki dla prezydentów, burmistrzów czy wójtów. Ustawa zwiększy także diety radnych wszystkich szczebli. Efekt? Radni miast mogą zarabiać miesięcznie ponad 4 tys. zł, natomiast prezydenci nawet 20 tys. zł miesięcznie. Nowe stawki obowiązują od sierpnia tego roku, ale Piekary Śląskie dopiero teraz, na najbliższej sesji Rady Miasta (która odbędzie się w czwartek 24 listopada) będą obradować projekt uchwały dotyczący wypłaty Sławy Umińskiej-Duraj. Po jego przyjęciu prezydent miasta dostanie wyrównanie pensji.

Ile prezydent Piekar Śląskich zarabia teraz?

Po nowelizacji wypłata Sławy Umińskiej-Duraj wzrośnie z ok. 11 tys. zł do ok. 18 tys. zł. Jak wyjaśnił nam Tomasz Wesołowski, przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie, uchwalenie podwyżki jest konieczne, ponieważ zgodnie z nowelizacją obecna wypłata prezydent nie mieści się w kwocie minimalnej. Według uchwały z 30 listopada 2018 r., dotyczącej wynagrodzenia miesięcznego prezydent miasta, obecne wynagrodzenie Sławy Umińskiej-Duraj składa się z wynagrodzenia zasadniczego w kwocie 5 tys. zł brutto, dodatku funkcyjnego wynoszącego 2100 zł brutto oraz dodatku specjalnego w wysokości 40% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego w kwocie 2840 zł brutto.

Do wypłaty prezydent miasta wlicza się także dodatek za wieloletnią pracę w wysokości wynoszącej 15% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego w kwocie 750,00 zł brutto (dodatek za wieloletnią pracę z dniem 01.07.2019r. wzrósł do 16% i wzrasta o 1% za każdy dalszy rok pracy aż do osiągnięcia 20% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego).

Wypłata Sławy Umińskiej-Duraj po nowelizacji

Projekt uchwały, który będzie obradowany na najbliższej sesji Rady Miasta Piekary Śląskie zakłada, że wynagrodzenie zasadnicze Sławy Umińskiej-Duraj wzrośnie do kwoty 10600 zł brutto. Dodatek funkcyjny już nie będzie wynosił 2100 zł brutto, lecz 3300 zł. Prezydent będzie przysługiwał także dodatek specjalny w wysokości 30 proc. łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego w kwocie 4170 zł brutto. Ile będzie faktycznie wynosić miesięczne wynagrodzenie prezydent Piekar Śląskich - dowiemy się dopiero po czwartkowej sesji Rady Miasta.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Sława Umińska Duraj

Wojna Piekar Śląskich z Metropolią?

Absolutorium

Prezydent Miasta Piekary Śląskie otrzymała absolutorium

Sława Umińska Duraj

Sława Umińska-Duraj o skandalicznej sytuacji w Brzezinach

Piekary Śląskie - budżet miasta 2022

Budżet Piekar Śląskich na 2022 rok. Co postanowiono?

Ulica Radzionkowska, Piekary Śląskie

Prawie 30 milionów złotych dostaną Piekary Śląskie

Biegowe gp11 skalowacz pl

Kolejna edycja Biegowego Grand Prix za nami

Wybor

Sondaż exit poll: Andrzej Duda 50,4%, Rafał...