Podsumowanie WOŚP 2021 w Piekarach Śląskich

Za nami XXIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wczoraj, w naszym mieście, aż roiło się od wolontariuszy, którzy zachęcali piekarzan do przekazywania symbolicznych datków. Ile pieniędzy udało się zebrać w tym roku?

Wolontariusze WOŚP mimo niesprzyjającej pogody poradzili sobie śpiewająco. W całych Piekarach Śląskich mogliśmy spotkać osoby z charakterystycznymi puszkami. Ciekawym punktem charytatywnej akcji było spotkanie mieszkańców i wolontariuszy pod Kopcem Wyzwolenia. Zgromadzeni ludzie nie tylko zasilili pieniędzmi puszki WOŚP, ale też stworzyli wielkie, żywe serduszko. Z zaprezentowanego wczoraj raportu przez Akademicki Zespół Szkół w Piekarach Śląskich wynika, iż zdołano uzbierać kwotę prawie 69 tysięcy złotych.

Do tej sumy należy również dodać pieniądze zgromadzone w eSkarbonce AZS. Obecnie na koncie internetowej skarbonki znajduje się 7 807 zł. Ponadto powodzeniem cieszyły się również aukcje – zdecydowanie jedną z najciekawszych była ta dotycząca objęcia na 24h stanowiska Prezydent Miasta Piekary Śląskie.

Dokładną kwotę, jaką udało się uzbierać w Piekarach Śląskich poznamy dopiero po zamknięciu wszystkich zbiórek internetowych. Zgromadzone pieniądze, w ramach XXIX Finału WOŚP, umożliwią zakup takich sprzętów jak: endoskopy laryngologiczne czy lasery diodowe.

fot. Roksana Druszcz

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

Jola wior laura wesolowski

Młode, mądre i utalentowane dziewczyny z Piekar...

1naval

Naval Prezydentem Piekar Śląskich – Prima...

001wospprezydent

Zostań Prezydentem Miasta Piekary Śląskie -...

0001wosp

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Piekarach...

Biblioteka

W bibliotece będzie się działo! Przed nami liczne wydarzenia

Pani Aneta walczy z ciężkimi chorobami

Piekarzanka pilnie potrzebuje pomocy. Potrzeba 20 tys. zł