Podsumowanie tygodnia w Piekarach Śląskich. Najważniejsze informacje minionych dni

Co ciekawego działo się w naszym mieście w minionym tygodniu? Sprawdźmy najpopularniejsze newsy z Piekar Śląskich (06.04-10.04.2021r.).

Podsumowanie tygodnia

1. Koniec spacerów z psem bez smyczy? Nowe przepisy i wyższe kary dla właścicieli czworonogów

10 kwietnia weszło w życie rozporządzenie dotyczące zmiany wysokości grzywien, jakie mogą otrzymać właściciele czworonogów. Każdy pies w przestrzeni publicznej będzie musiał poruszać się na smyczy trzymanej przez właściciela. Istnieje jednak kilka specjalnych miejsc, w których możemy puścić psa wolno bez żadnych obaw. O podwyżkach kar i terenach, na których zwierzęta mogą swobodnie biegać przeczytamy TUTAJ.

2. Najlepsza pizza w Piekarach Śląskich

Cienkie lub puszyste chrupiące ciasto, tradycyjne kompozycje i te bardziej zwariowane - nasze miasto stoi pizzeriami i miejscami, w których podawane są włoskie placki. My postanowiliśmy stworzyć ranking najlepszych miejsc z pizzą w Piekarach Śląskich, sugerując się opiniami na portalu Pyszne.pl. Oto TOP 5. najlepszych miejsc w Piekarach Śląskich, które serwują pizzę.

3. Kolejny przetarg na najem lokalu z miasta

Pandemia i towarzyszące jej obostrzenia to trudny czas dla przedsiębiorców. Wielu z nich postanowiło zamknąć swoje firmy. Dobrym pomysłem może okazać się otworzenie nowej firmy, która wniesie świeży powiew na lokalny rynek. Miasto oferuje najem lokalu o powierzchni ponad 300 mkw. Składa się z 7 pomieszczeń: dużej hali, 3 pomieszczeń biurowych, przedsionka i 2 pomieszczeń sanitarnych. Lokal wyposażony jest w instalacje elektryczną oraz wodno-kanalizacyjną. Ile wynosi czynsz za tak duży lokal? O tym przeczytamy TUTAJ.

4. Vendo Park – nowa data otwarcia

Park handlowy Vendo Park znajdujący się przy ul. Bytomskiej zmienił datę swojego otwarcia. Obiekt o powierzchni blisko 6 tys. mkw. przy obecnym reżimie sanitarnym będzie mógł pomieścić około 370 klientów. W odróżnieniu od galerii handlowych, sklepy w parkach nie posiadają części wspólnej – do każdego z nich wchodzi się osobno z zewnątrz. W czasach pandemii koronawirusa jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ klienci są wówczas mniej narażeni na zakażenie się wirusem. Dodatkowo czas zakupów mocno się skraca – wchodzimy do konkretnego sklepu, w konkretnym celu. Nową datę otarcia Vendo Parku poznamy TUTAJ.

5. Szalet na Kalwarii do likwidacji?

Jedyna miejska toaleta w Piekarach Śląskich, która działa przy ul. Kalwaryjskiej ma zostać zastąpiona przez automatyczny szalet. Toaleta jest nierentowna – w 2020 roku jej utrzymanie kosztowało 80 tysięcy złotych. Według miasta, miejsce to grozi zawaleniem. Z decyzją władz miasta nie zgadzają się jednak mieszkańcy, którzy wystosowali apel. Treść tej prośby przeczytamy TUTAJ.

Subskrybuj piekary.info

google news icon