Podsumowanie tygodnia: nowy termin charytatywnego maratonu biegowego, konsultacje społeczne dot. prohibicji oraz łąki kwietne w naszym mieście

Oto przegląd najciekawszych rzeczy, jakie wydarzyły się w naszym mieście, w minionym tygodniu.

M m quicksquarenew 20201115131429107

Charytatywny maraton biegowy i Nordic Walking dla Lenki przeniesiony!

Wydarzenie organizowane przez MOSiR Piekary Śląskie miało odbyć się 21 listopada, jednak wobec ogłoszonych obostrzeń akcja musiała zostać przełożona. Nowy termin 12-godzinnego charytatywnego maratonu biegowego to 6 grudnia. Więcej informacji znajdziemy TUTAJ.

Ekskluzywny pobyt w hotelu - oszust pił i jadł, ale nie chciał zapłacić

28-latek przez dwa dni balował w jednym z piekarskich hoteli. Ekskluzywny pobyt nie doczekał się happy end'u - mężczyzna został zatrzymany przez piekarską policję, po tym jak nie chciał uregulować rachunku. O próbie ucieczki i niezwykłych opowieściach oszusta możemy przeczytać TUTAJ.

Przetarg na sprzedaż dużej działki w Piekarach Śląskich

20 października ruszył przetarg na sprzedaż działki o powierzchni wynoszącej blisko 3 ha. Teren może zostać wykorzystany pod budowę obiektów produkcyjnych, składów i magazynów oraz zabudowy usługowej. To może oznaczać, że w niedalekim czasie, w naszym mieście powstanie nowa inwestycja, która zapewni nowe miejsca pracy. Więcej na ten temat znajdziemy TUTAJ.

Całkowite przywrócenie handlu czy prohibicja - konsultacje społeczne

Nocna sprzedaż alkoholu to drażliwy temat. Piekarscy radni pochylili się nad przestarzałą uchwałą, która całkowicie zakazała handlu w godzinach nocnych i wystosowali wniosek do Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej-Duraj, o zorganizowaniu konsultacji społecznych. Mieszkańcy mogą się wypowiedzieć na temat obecnej sytuacji dot. zakazu handlu w nocy, prohibicji czy całkowitego przywrócenia sprzedaży nocnej. Ankietę i szczegóły czterech propozycji radnych znajdziemy TUTAJ.

Odbyły się warsztaty na temat Metropolitalnych Łąk Kwietnych

Łąki kwietne nie tylko cieszą oko - są również o wiele tańsze w utrzymaniu niż standardowe trawniki. Takie miejsca są schronieniem dla owadów, ptaków czy małych ssaków. Uczestnicy warsztatów poznali cały szeroki wachlarz dobrodziejstw jakie oferują nam łąki kwietne. Gdzie takie łąki powstaną?

Subskrybuj piekary.info

google news icon