Podsumowanie tygodnia – najważniejsze newsy z ostatnich 7 dni

Jakie wydarzenia miały miejsce w naszym mieście w minionym tygodniu?

0 PRZEGLADTYGODNIA

W piekarskim szpitalu powstał oddział covid oraz przyszpitalny punkt pobrań wymazów

W Piekarskim Centrum Medycznym uruchomiono specjalny oddział covid – 7 sal po 2 łóżka. Każda sala jest wyposażona w respirator. Obok szpitala stanął również mobilny punkt pobrań wymazów. Więcej na ten temat TUTAJ.

Zatrzymanie obywatelskie nietrzeźwego kierowcy

Piątek 13. mógł być tragiczny w skutkach, a wszystko za sprawą bezmyślnego kierowcy, który pod wpływem alkoholu wsiadł do samochodu. Mężczyzna został jednak zatrzymany, przez dwóch panów, którzy byli świadkami jego niecodziennego szarżowania całą szerokością jezdni. O szczegółach tej akcji przeczytamy TUTAJ.

Sala gimnastyczna MSP 1 przechodzi metamorfozę

Nasze miasto sporo inwestuje w modernizację placówek edukacyjnych. Nadszedł czas na nadanie nowego życia sali gimnastycznej Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Szpitalnej 9. Dotychczasowe zmiany już napawają optymizmem. O pełnym zakresie prowadzonych prac przeczytamy TUTAJ.

Wystartowała Biblioteka pod Chmurką!

W związku z obowiązującymi obostrzeniami biblioteki ponownie są zamknięte od 7 listopada. By ułatwić ten trudny czas czytelnikom Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich wpadła na pomysł utworzenia Biblioteki pod Chmurką. Szczegóły akcji dostępne są TUTAJ.

Upamiętnienie patronów piekarskiego hufca ZHP

18 listopada dla wielu Piekarzan, a szczególnie dla harcerzy, jest wyjątkowym dniem. W tym okresie wspominamy patronów hufca, którzy zostali okrutnie straceni przez niemieckich żołnierzy za działania antyhitlerowskie. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną w naszym kraju, obchody odbyły w nieco innej, skromniejszej formie. O historii i upamiętnieniu poległych harcerzy przeczytamy TUTAJ.

Nie żyje radny Piotr Papaja

Ta wiadomość wstrząsnęła mieszkańcami Piekar Śląskich. Na początku listopada piekarski radny trafił do szpitala po tym jak znacząco pogorszył się jego stan zdrowia. Piotr Papaja był zakażony koronawirusem. Zmarł w wieku 73 lat. Więcej na ten temat znajdziemy TUTAJ.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

3 SZPIT

W piekarskim szpitalu powstał oddział covid...

Policja1

Reakcja piekarskiego policjanta po służbie -...

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

Piekarskie centrum medyczne fundacja pko

Środki ochronne dla Piekarskiego Centrum...

150620091 172966714357285 4746932548988251189 n

Ogrom szczęścia - narodziny trzech par...

1remont boiska

Sala gimnastyczna MSP 1 przechodzi metamorfozę

1 ALKOMAT

Piątek 13. mógł być tragiczny w skutkach –...