Podsumowanie tygodnia: MotoMikołaje, nowy obiekt sportowy, kopalnia na fotografiach.

Oto zestawienie najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia z naszego miasta.

Podsumowanie TYG30 11

Zmarła była piekarska radna – Gabriela Kossakowska

Radna w latach 2002-2018, wiceprzewodnicząca Rady Miasta i Honorowa Obywatelka Miasta Piekary Śląskie – Gabrielę Kossakowską zapamiętamy jako ciepłą osobę, prężnie działającą na rzecz naszego miasta. Odeszła w wieku 75 lat. O jej działalności więcej przeczytamy TUTAJ.

Piekary Śląskie: gdzie zjeść – miejsca z których zamówisz smaczne jedzenie

Skutki pandemii szczególnie odczuła branża gastronomiczna – obostrzenia ograniczyły funkcjonowanie restauracji do wydawania dań na wynos lub z usługą dowozu. Jak pomóc restauracjom w tych trudnych czasach? Wystarczy zamówić posiłek. Listę piekarskich lokali, które działają podczas pandemii znajdziemy TUTAJ.

Metalowe serce czeka na nakrętki

Zbieranie nakrętek jest jedną z najpopularniejszych form pomocy potrzebującym. Gdy tylko specyficzne kosze w kształcie serca zaczęły pojawiać się w innych miastach, piekarzanie zasypali prośbami radnych o ustawienie podobnego w Piekarach Śląskich. O tym gdzie stanęło serce dowiemy się TUTAJ.

Piekarskie MotoMikołaje 2020 – potrzebne wsparcie!

Do 6 grudnia pozostało tylko 6 dni, a charytatywna zbiórka pieniędzy stanęła w miejscu. Gra jest warta świeczki, ponieważ zgromadzone datki pozwolą na zakup prezentów dla najmłodszych. Link do zrzutki i informację o inicjatywie znajdziemy TUTAJ.

Historia kopalni na fotografiach

Wystawa fotograficzna „Kopalniane Fotograficzne Kadry” została stworzona w ostatnich dniach wydobycia węgla w piekarskiej kopalni. Zdjęcia odzwierciedlają industrialne dziedzictwo i historię Piekar Śląskich. O tym kiedy i gdzie będzie można podziwiać wystawę dowiemy się TUTAJ.

Nowy obiekt dla drużyny DKS Czarni Kozłowa Góra

Miejsce, z którego obecnie korzystają piłkarze jest w nie najlepszym stanie. Obiekt przy ul. Pokoju 1 zostanie więc zburzony, a na jego miejscu powstanie dużo nowocześniejsze boisko oraz budynek, w którym znajdą się m.in. szatnie. Szczegóły inwestycji poznamy TUTAJ.

Subskrybuj piekary.info

google news icon