Podsumowanie roku w Piekarach Śląskich 2020 – TOP 10 najgorętszych newsów

Sylwester jest idealnym dniem na podsumowanie kończącego się roku. Jakie wiadomości przykuły największa uwagę czytelników?

2020podsumowanie

1. Zmarły 69-latek na środku pola – lekarka nie chce wystawić karty zgonu, bo ma buty za 500 zł

To była druzgocąca wiadomość. Mężczyzna pojechał na pole kolegi, by zebrać tam pozostawione plony. Podczas wykonywanych czynności zasłabł, upadł i umarł. O zdarzeniu poinformował policję przechodzień, który zauważył puste auto stojące na poboczu i zwłoki na środku pola. Przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili słowa świadka – 69-latek nie dawał żadnych oznak życia, był zimny i siny. Wtedy rozpoczęły się poszukiwania osoby, która posiada uprawnienia do wystawienia karty zgonu. O tym jaki związek mają buty lekarki za 500 zł z wykonywaniem jej czynności przeczytamy TUTAJ.

2. Doszło do tragedii! Rowerzysta zderzył się z samochodem i wyleciał w powietrze

Poruszając się po drodze trzeba mieć oczy dookoła głowy – nigdy nie wiadomo skąd może przyjść niebezpieczeństwo. W lipcu doszło do tragicznego wypadku na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 911 z ulicą Jana Pawła II. Samochód potrącił rowerzystę, który wyleciał w powietrzę i uderzył o asfalt. Mimo szybkiego przetransportowania do piekarskiego szpitala, rowerzysta nie przeżył. Więcej informacji wraz z filmikiem zdarzenia znajdziemy TUTAJ.

3. Tir z mięsem przewrócił się na zjeździe z A1. Jeden pas zablokowany

16 czerwca na zakręcie na zjeździe z A1 w Piekarach Śląskich na prawy bok przewrócił się tir przewożący półtusze wieprzowe. Strażacy neutralizowali wtedy wyciek paliwa. Ze względu na wagę pojazdu i przewożonych w nim rzeczy, dużym problem okazało się postawienie samochodu na koła. Całą relację ze zdarzenia znajdziemy TUTAJ.

4. Radna Skotarek mieszka na budowie? Prezydent tuszuje sprawę?

Mieszkańcy zaalarmowali piekarski urząd, że nieukończony dom w Dąbrówce Wielkiej ma być od dłuższego czasu zamieszkiwany przez rodzinę z dzieckiem. Mimo upływu czasu, niewiele się w tej sprawie zmieniło. Radna uczestniczyła w sesjach Rady Miasta z domu, który był w trakcie budowy. Z doniesień mieszkańców wynika również, że regularnie był tam dowożony catering. O tym, jak dokładnie wyglądała ta sprawa dowiemy się TUTAJ.

5. Pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w Piekarach Śląskich

COVID-19 jest topowym tematem 2020 roku. Piekary Śląskie długo były miastem, w którym nie było oficjalnie potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem. To jednak zmieniło się 27 marca. Od tego momentu zakażonych osób zaczęło stopniowo przybywać, jednak biorąc pod uwagę ogólnopolskie statystyki, w Piekarach Śląskich sytuacja była opanowana. Więcej o pierwszym zakażeniu w naszym mieście dowiemy się TUTAJ.

6. Urodziła się największa dziewczynka w Polsce

3 sierpnia, w Piekarskim Centrum Medycznym na świat przyszła Maja. Dziewczynka ważyła „zaledwie” 6860 gramów i mierzy 66 centymetrów. Ze względu na swoje rozmiary, mała pacjenta dołączyła do grona największych noworodków w Polsce. Więcej o rekordowym maluchu przeczytamy TUTAJ.

7. Dzisiaj w nocy wybuchł pożar na piekarskiej urazówce

14 września wybuchł pożar w szpitalu urazowym w Piekarach Śląskich. Przy magazynach z odpadami szpitalnymi paliły się segregowane śmieci. Na miejscu pracowały 4 zastępy straży pożarnej. Więcej o pożarze przeczytamy TUTAJ. Nie było to jednak przypadkowe zaprószenie ognia – na początku grudnia aresztowano podpalacza, odpowiedzialnego za pożar w piekarskiej urazówce. Mężczyzna dopuścił się również innych podpaleń. Jakich? Więcej informacji znajdziemy TUTAJ.

8. W Piekarach powstanie kolejny Aldi

30 września informowaliśmy o tym, że na terenie zlikwidowanego Tritexu powstanie Aldi. Jeszcze trochę i trzeba będzie odświeżyć tego newsa – market niedługo będzie otwarty. Szczegóły dotyczące budowy nowego sklepu znajdziemy TUTAJ.

9. Piekarskie MotoMikołaje – potrzebne wsparcie!

Organizowanie charytatywnych zbiórek i pomoc słabszym mieszkańcy Piekar Śląskich mają we krwi. Nie inaczej było z coroczną akcją „Piekarskie MotoMikołaje”. Przedsięwzięcie obecnie organizuje rodzeństwo: Alicja i Kewin Majchrzyk. Przejęli oni inicjatywę po swoich rodzicach którzy od 2012 roku w każde Mikołajki obdarowywali prezentami wychowanków domu dziecka. Od kilku lat akcja ta niesie pomoc dzieciom z Zespołu Szkół Specjalnych w Piekarach Śląskich. O tym jaki związek ma motor z Mikołajem dowiemy się TUTAJ.

10. Strajk kobiet w Piekarach Śląskich – dzisiaj kolejny „spacer”

To również był głośny i kontrowersyjny temat. 22 października TK ogłosił wyrok wobec ustawy o aborcji w przypadku ciężkich i nieodwracalnych wad płodu. Na wniosek posłów, w tym Jerzego Polaczka, aborcja została zakazana w Polsce. Spotkało się to z wielkim odzewem kobiet, które straciły prawo wyboru. Jak manifestacje wyglądały w naszym mieście? Przeczytamy o tym TUTAJ.

Subskrybuj piekary.info

google news icon