Podsumowanie policyjnych działań pn. „Trzeźwość” podczas majowego weekendu

Majówka już za nami. Piekarscy funkcjonariusze z racji tego, iż mimo pandemii wiele osób będzie się przemieszczać podczas majowego weekendu postanowili przeprowadzić akcję „Trzeźwość”. Miała ona na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze poprzez wyeliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu.

Badanie alkomatem

Piekarscy policjanci od piątkowego wieczoru do poniedziałku monitorowali sytuację na drogach w ramach akcji „Trzeźwość”. Mundurowi w wyznaczonych miejscach kontrolowali kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas całej akcji funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 110 kierujących samochodami i jednośladami, wśród których 6 osób było pod wpływem alkoholu. Do pierwszego zatrzymania osoby nietrzeźwej doszło 1 maja na ul. Oświęcimskiej. 34-letni mieszkaniec kierował motorowerem mając w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Kolejna osoba została złapana 2 maja na DW911. 21-letni mieszkaniec Bytomia kierował samochodem marki citroen nie posiadając do tego odpowiednich uprawnień, a ponadto w wydychanym powietrzu miał blisko 2 promile alkoholu.

W poniedziałek 3 maja na ul. Podmiejskiej zatrzymano 30-letnie mieszkańca Ukrainy, który kierował dostawczym samochodem marki volkswagen. Badanie alkomatem wykazało iż mężczyzna w organizmie miał promil alkoholu. W czasie majówki piekarscy funkcjonariusze zatrzymali również dwóch kierujących rowerami, którzy znajdowali się w stanie nietrzeźwości oraz jednego w stanie po użyciu alkoholu.

Subskrybuj piekary.info

google news icon