Podsumowanie Mikołajek 2020 w Piekarach Śląskich

Obostrzenia i trudna sytuacja epidemiologiczna wywołana epidemią kronawirusa nie zamknęły serc mieszkańców Piekar Śląskich. Piekarzanie pokazali gest organizując wiele akcji charytatywnych, by 6 grudnia wywołać uśmiech na twarzach innych ludzi.

123300

Piekarskie MotoMikołaje Dzieciom

Od dwóch lat wydarzenie „Piekarskie MotoMikołaje” organizuje rodzeństwo: Alicja i Kewin Majchrzyk. Przejęli oni inicjatywę po swoich rodzicach, którzy od 2012 roku w każde Mikołajki obdarowywali prezentami wychowanków domu dziecka. Od kilku lat akcja ta niesie pomoc dzieciom z Zespołu Szkół Specjalnych w Piekarach Śląskich. Tegoroczna edycja była wyjątkowa ze względu na epidemię COVID-19. To jednak jeszcze bardziej zmobilizowało organizatorów, którzy stworzyli internetową zrzutkę pieniędzy. Zebrana suma wystarczyła na pokrycie prezentów dla wszystkich dzieci. Sam moment wręczania podarków był również wyjątkowy – piekarscy Mikołajowie przyjechali do dzieci z prezentami na motocyklach.

Mikołajki z Gwoździem

Prężnie działająca grupa „Wolontariusze Gwoździa” zorganizowała wraz z ekipą „Senegal Welcome to Piekary – Team” zbiórkę słodyczy, które miały trafić do dzieci i młodzieży z Senegalu. Rzeczywistość przerosła oczekiwania organizatorów – słodyczy było tak wiele, że wolontariusze postanowili również obdarować prezentami podopiecznych piekarskich (i nie tylko) domów dziecka oraz dzieci z ubogich rodzin. 5 grudnia, aż 75 paczek pełnych łakoci trafiło do piekarskich i chorzowskich dzieciaków. Na dodatek zebrano około 70 kg słodkiej mieszanki łakoci i 20 par flagowych butów, piłek i bluzek, które zostaną wysłane senegalskiej młodzieży.

Największe piekarskie Mikołajki dla seniorów z Domu Pomocy Społecznej

Inicjatorką tej wspaniałej akcji jest Daniela Świder. Podopieczni piekarskiego DPS napisali symboliczne listy do św. Mikołaja, a pomysłodawczyni zmobilizowała mieszkańców Piekar Śląskich do zrealizowania ich skromnych życzeń . Akcja okazała się strzałem w dziesiątkę – seniorzy bardzo rzadko mają okazję dostać jakiś prezent, często są porzucani w niepamięć przez swoje rodziny lub wcale ich nie posiadają. Tym bardziej to wydarzenie było potrzebne. Każdy list znalazł swojego darczyńcę, dzięki temu 4 grudnia 130 pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Piekarach Śląskich otrzymało swoje wymarzone paczki.

fot. Facebook Wolontariusze Gwoździa/Jacek Kocyba/Daniela Świder

Subskrybuj piekary.info

google news icon