Podsumowanie lutego na piekarskiej porodówce. Na świat przyszło 26 maluszków [GALERIA]

W lutym 2023 roku na piekarskim bloku porodowym na świat przyszło 26 noworodków. Pielęgniarki z PCM po raz kolejny wykonały stylizowane sesje zdjęciowe nowonarodzonym maluszkom. Fotografie są przekazywane rodzicom jako pamiątka ze szpitala.

Od ponad roku Piekarska Porodówka publikuje zdjęcia wykonane podczas stylizowanych sesji noworodków. Fotografie umieszczane są na stronie regularnie od lutego 2021 roku. Pielęgniarki z Piekarskiego Centrum Zdrowia dbają o to, by rodzice otrzymywali wyjątkową pamiątkę z narodzin swojego malucha.

- Pierwszą przebieraną sesję zainicjowała nasza położna Asia. Od tego momentu razem z dziewczynami szukamy inspiracji i przygotowujemy się do kolejnych sesji - tłumaczy Sonia Grajzer, jedna z położnych zaangażowana w projekt.

Położne z własnych środków zakupiły stroje

Położne mają w swoich zasobach bazę strojów, którą zakupiły z własnych środków. Ubranka dopierane są indywidualnie do każdego malucha. Oczywiście rodzice mają również możliwość zasugerowania konkretnego stroju dla swojej pociechy. I tak wykonywane są zdjęcia - z kocykami, pluszakami, na dywanach, w strojach księżniczek i w koszyczku.

Sesje odbywają się kilka razy w tygodniu. Na stronie Piekarskiej Porodówki zdjęcia publikowane są średnio raz w tygodniu - jako zbiorówka minionego tygodnia. Zespół położnych, gdy nie ma pacjentki na sali porodowej, bierze maluszka i przygotowuje piękne aranżacje. Zdjęcia robione są telefonem, ale efekt robi wrażenie. Maluchy przebierane są za księżniczki, piratów, marynarzy, zajączki, a nawet misie. - Staramy się przygotowywać nietuzinkowe aranżację dla każdego maluszka i publikujemy je zbiorczo na Facebooku - dodaje Sonia Grajzer.

Subskrybuj piekary.info

google news icon