Podstawy skutecznych reklam Google Ads. Skorzystaj z naszego vademecum i zacznij zarabiać!

Wobec trudnej sytuacji na rynku, każda złotówka wydana na marketing powinna być oglądana nawet więcej niż dwa razy. Samo dobranie skutecznej metody reklamowej to tylko połowa sukcesu dla współczesnych przedsiębiorców. Musisz jeszcze wiedzieć, w jaki sposób ustawić promocję, aby ta mogła przynieść oczekiwane rezultaty. Chcesz zacząć przygodę z Google Ads? Słyszałeś o dużej efektywności tego narzędzia? Podpowiadamy, jak wykorzystać potencjał płynący z AdWords!

Podstawy skutecznych reklam Google Ads. Skorzystaj z naszego vademecum i zacznij zarabiać!

Zacznij od słów kluczowych. Ich dobór zadecyduje o końcowym sukcesie

Absolutny fundament reklamy Google Ads stanowią słowa kluczowe. Nic dziwnego, w końcu jest to forma marketingu w wyszukiwarce. Żeby prowadzona przez Ciebie kampania rzeczywiście była skuteczna, warto poświęcić nieco więcej czasu nad analizą fraz kluczowych. Możesz to zrobić w sposób samodzielny, lub przy pomocy doświadczonych ekspertów. Takich znajdziesz w agencji AFTERWEB. Należy jednak pamiętać, że jeżeli wybierzesz hasła niezgodne z zawartością strony docelowej – narazisz się na niską ocenę komunikatu promocji. Mało popularne lub całkowicie niewyszukiwane przez potencjalnych Klientów słowa także okażą się niezwykle ciężkim balastem w drodze na szczyt wyszukiwarki Google. Jak więc prawidłowo dobrać charakterystyczne dla Twojej branży stwierdzenia, które pomogą rozkręcić biznes?

Tak. To prawda. Analiza słów kluczowych stoi za sukcesem wielu kampanii AdWords. Żeby mieć pewność efektywności marketingu w wyszukiwarce, warto skorzystać z pomocy w postaci Planera od Google. Na etapie poszukiwania intratnych fraz zwróć szczególną uwagę na średni wolumen wyszukiwania w miesiącu, widełki stawek CPC czy nawet człony geolokalizacyjne. Możesz przecież skorzystać z ręcznego dodania nazwy miasta do hasła lub z ustawień panelu. Dla firm z miasta Kraków rekomendujemy też ustawienie reklamy wyłącznie na sprzedażowych słowach kluczowych.”

Źródło: https://afterweb.pl/google-ads-adwords/krakow-agencja-sem-ppc/

Warto również podkreślić, że pod względem słów kluczowych, Google Ads jest bardzo mocno elastycznym narzędziem marketingowym. Raz wybrane frazy możesz bowiem dowolnie zmieniać, ulepszać i modyfikować. Dotyczy to samych haseł oraz ich dopasowania – zbyt szerokie będzie powodować mnóstwo niechcianych kliknięć, co zauważalnie zwiększy koszt kampanii.

Rekomendowane ustawienia kampanii dla firm lokalnych. Zrób własną checklistę

Każdy przedsiębiorca doskonale rozumie, jak ciężkim zadaniem w dzisiejszych czasach jest pozyskiwanie nowych Klientów. Inwestowanie w dowolny kanał marketingowy nie może cechować się niską skutecznością prowadzenia kampanii. To właśnie dlatego powinieneś zadbać o to, aby ta uruchomiona w Google Ads była dopracowana do granic możliwości. Dobrze zastanów się, gdzie dokładnie wyświetlać komunikaty promocyjne. Okolice miasta? Wyłącznie wybrane dzielnice? AdWords daje pełną swobodę w targetowaniu. Kluczowym aspektem okazują się także nagłówki i teksty reklamowe – powinny one przyciągnąć uwagę Klienta. Tak, żeby szansa na uzyskanie kliknięcia z karuzeli zaprezentowanej przez Google była najwyższa. Nie bez znaczenia pozostają również budżety. Dzienne i miesięczne. Ile dokładnie zapłacić za tego typu kampanię? Na to pytanie odpowie Ci estymacja z analizy słów kluczowych bądź narzędzia Planer.

Subskrybuj piekary.info

google news icon