Podpalenie punktu drive thru COVID-19 w Piekarach Śląskich. Policja prosi o pomoc w namierzeniu podpalacza

Ktoś podpalił punkt pobrań testów na koronawirusa – tak wskazują wstępne ustalenia śledczych. Kto mógł to zrobić? Policja prosi o pomoc w namierzeniu podpalacza.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich, wczoraj, 14 listopada, po godz. 18 dyżurny piekarskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o pożarze punktu pobrań testów na koronawirusa przy ul. Gen. Jerzego Ziętka.

Na miejsce zostały wezwane dwa zastępy Straży Pożarnej z Piekar Śląskich. Na miejscu strażacy zastali częściowo ugaszony przez osoby postronne namiot. Zabezpieczyli miejsce zdarzenia i dogasili pożar.

– Spaleniu uległo 40 procent namiotu – relacjonuje nam mł. kpt. mgr inż. Robert Gubała z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich. – Strażacy uratowali wnętrze. Stoliki, dwie szafki. W środku nie przebywały żadne osoby. Miejsce przekazano policji – dodaje.

Doszło do podpalenia punktu drive thru COVID-19 w Piekarach Śląskich?

Na miejscu biegły sądowy z zakresu pożarnictwa wykonał wraz z technikiem kryminalistyki oględziny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru może być podpalenie punktu przez oblanie go cieczą łatwopalną.

Policja prosi o pomoc w namierzeniu podpalacza

Piekarska policja prosi o pomoc w pojmaniu sprawcy. Świadkowie zdarzenia są proszeni o kontakt pod numerem telefonu 47 853 22 00. Każdy dzwoniący ma zagwarantowaną anonimowość.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Pożar w Piekarach

Pożar w domu jednorodzinnym przy ul. Wyszyńskiego

Dogaszanie pozaru Piekary

Pożar kotłowni przy ulicy Kościuszki w Piekarach

Pożar świetlicy ulica Ficka

Pożar świetlicy przykościelnej przy ulicy Ficka

Pożar straż

Pijany piekarzanin nieudolnie rozpalał ognisko

Seryjny podpalacz piekary

Dwa podpalenia jednego dnia przy cmentarzu na Kalwaryjskiej

Perfumy

Złodziej okradł piekarską drogerię

Poszukiwany

Poszukiwany wpadł w w ręce policji z błahego powodu