Podczas wakacji w szkołach i przedszkolach na terenie Piekar Śląskich odbyły się liczne remonty

Odnowiony korytarz

Chociaż wakacje to czas odpoczynku, zarówno dla uczniów jak i nauczycieli - w tym okresie placówki oświaty wolnego nie miały. W wielu z nich odbyły się spore remonty, które z całą pewnością pozytywnie wszystkich zaskoczą. Prace są już na wykończeniu. Dotyczą one Miejskiego Przedszkola nr 3, Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 15 i Zespołu Szkół nr 1.

Trójka

W przedszkolu trwa remont łazienek. Wymieniono tynki w węzłach sanitarnych oraz warstwy podkładowe posadzek. Nowe są także instalacje wodno-kanalizacyjne w budynku. Obecne prace wykończeniowe polegają na wyłożeniu wykładzin PCV w salach zajęciowych. Okładzina pojaw się też na ścianach i podłogach. Całkowity koszt inwestycji to 482 656,15 zł. W tym roku w przedszkolu wykonano także termomodernizację. 

Piętnastka

W szkole powstaje Centrum Aktywności. Już wkrótce uczniowie będą cieszyć się boiskiem wielofunkcyjnym, strefą siłowni, czy ścieżką zdrowia. W ramach inwestycji wartej 885 599,85 zł powstała także rampa dla łyżworolek, hulajnóg i deskorolek.

Jedynka

W Zespole Szkół trwa remont, którego głównym założeniem było doposażenie pracowni do zajęć z przedmiotów zawodowych. W budynku będą także nowe wykładziny PVC. Znikną natomiast stare instalacje tynkowe i oprawy świetlne. Dzięki odświeżeniu wnętrz, w salach będą mogły stanąć nowe zestawy komputerów, a także drukarek, sprzętów montażowo-pomiarowych. Uczniowie otrzymają także możliwość korzystania z aparatury elektrycznej służącej przyszłym elektrykom.

Odnowiony korytarz

czytaj więcej: