Podczas wakacji w szkołach i przedszkolach na terenie Piekar Śląskich odbyły się liczne remonty

Chociaż wakacje to czas odpoczynku, zarówno dla uczniów jak i nauczycieli - w tym okresie placówki oświaty wolnego nie miały. W wielu z nich odbyły się spore remonty, które z całą pewnością pozytywnie wszystkich zaskoczą. Prace są już na wykończeniu. Dotyczą one Miejskiego Przedszkola nr 3, Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 15 i Zespołu Szkół nr 1.

Trójka

W przedszkolu trwa remont łazienek. Wymieniono tynki w węzłach sanitarnych oraz warstwy podkładowe posadzek. Nowe są także instalacje wodno-kanalizacyjne w budynku. Obecne prace wykończeniowe polegają na wyłożeniu wykładzin PCV w salach zajęciowych. Okładzina pojaw się też na ścianach i podłogach. Całkowity koszt inwestycji to 482 656,15 zł. W tym roku w przedszkolu wykonano także termomodernizację.

Piętnastka

W szkole powstaje Centrum Aktywności. Już wkrótce uczniowie będą cieszyć się boiskiem wielofunkcyjnym, strefą siłowni, czy ścieżką zdrowia. W ramach inwestycji wartej 885 599,85 zł powstała także rampa dla łyżworolek, hulajnóg i deskorolek.

Jedynka

W Zespole Szkół trwa remont, którego głównym założeniem było doposażenie pracowni do zajęć z przedmiotów zawodowych. W budynku będą także nowe wykładziny PVC. Znikną natomiast stare instalacje tynkowe i oprawy świetlne. Dzięki odświeżeniu wnętrz, w salach będą mogły stanąć nowe zestawy komputerów, a także drukarek, sprzętów montażowo-pomiarowych. Uczniowie otrzymają także możliwość korzystania z aparatury elektrycznej służącej przyszłym elektrykom.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

1remont boiska

Sala gimnastyczna MSP 1 przechodzi metamorfozę

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

Biedronka kasy 1 1

Biedronka przy Bytomskiej jest zamknięta

Alkohol

Wielkie zmiany w handlu w Piekarach Śląskich....

3dksczarni

Budowa nowego obiektu sportowego dla DKS Czarni...

Miejski szalet ul kalwaryjska

Szalet na Kalwarii do likwidacji? Mieszkańcy...

0pozar

Piekary Śląskie: pożar piwnicy w budynku przy...