Pod wpływem alkoholu chciał spalić gałęzie. Ogień zajął większość posesji

Piekarscy policjanci podczas patrolowania miasta dostrzegli wydobywający się dym z posesji, przy ulicy Bytomskiej. Po interwencji okazało się, że mężczyzna pod wpływem alkoholu próbował spalić gałęzie, ale ogień błyskawicznie rozprzestrzenił się po posesji.

Policjanci i strażacy po raz kolejny interweniowali w związku z celowym podpaleniem. Patrolując ulice Piekar służby dostrzegły kłęby dymu przedostające się z jednej z posesji.

- Podjęli oni interwencję wobec nietrzeźwego 46-letniego mężczyzny, który paląc gałęzie utracił kontrolę nad żywiołem. Ogień szybko rozprzestrzenił się na terenie posesji, dlatego na miejsce skierowana została straż pożarna, która wyeliminowała zagrożenie - tłumaczy sierż. szt. Łukasz Czepkowski, oficer prasowy KMP Piekary Śląskie.

Piekarzanin trafił na izbę wytrzeźwień

Na miejscu zjawiło się 5 strażaków, którzy natychmiast rozpoczęli akcję dogaszania rozprzestrzenionego ognia. Dym przedostał się do budynku mieszkalnego, wobec czego służby musiały zadbać o jego solidne wywietrzenie.

46-letni mieszkaniec Piekar został przewieziony na izbę wytrzeźwień grozi mu od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności.

Strażacy ponownie apelują o niepodpalanie suchych traw. Zabieg ten nie dość, że wyjaławia glebę, to doprowadza do jej wyniszczenia i śmierci wielu gatunków roślin i zwierząt. Ogień jest również bezpośrednim niebezpieczeństwem dla zdrowia i życia człowieka.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Amfetmina KMP Piekary

Piekarzanin wpadł za posiadanie sporej ilości amfetaminy

Złodziej kosmetyków zatrzymany

Operatorka miejskiego monitoringu rozpoznała złodzieja

Wyszyńskiego

Kolejne kradzieże katalizatorów na terenie Piekar

Młodzi wandale zniszczyli Kapliczkę Maria Hilf

Wandale, którzy zniszczyli Kapliczkę Maria Hilf złapani

Kolejni zatrzymani z narkotykami Piekary

Kolejni zatrzymani za posiadanie narkotyków w Piekarach

Potrącenie pieszej partyzantów

Potrącenie 17-latki przy ulicy Partyzantów

Podpalenie frendzla piekary

Kolejne podpalenia traw w Piekarach