Pod Kopcem Wyzwolenia odbędzie się festyn rodzinny. Dochód zostanie przeznaczony na Wojownika Nikosia

We wtorek, 3 maja pod Kopcem Wyzwolenia odbędzie się festyn rodzinny organizowany przez Urząd Miasta w Piekarach Społecznicy ustawią tam swoje stanowisko z watą cukrową, lokalnymi przysmakami oraz atrakcjami dla dzieci. Dochód zostanie przeznaczony na leczenie chorego Marcina oraz Wojownika Nikosia.

SMS
Kopiec Wyzwolenia Piekary

Urząd miasta razem z lokalnymi społecznikami postanowił zorganizować zbiórkę środków dla małego Marcina, chorego na zespół Noonan oraz dla "Wojownika Nikosia" z Piekar, który urodził się w 24 tygodniu ciąży z wagą 500 gramów.

- Wspaniały nasz mistrz tortów Artur Żaba organizuje z urzędem miasta festyn na naszym kopcu w Piekarach śląskich. Festyn w dniu 3 maja. Sprzedawana będzie wata cukrowa, dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie dla chłopczyka z Siemianowic- Marcinka i dla naszego Nikosia! Będą dmuchańce i wiele zabaw dla dzieciaków - mówi Agata Mrozek-Szydłowska, administratorka licytacji dla Nikosia.

Zbiórka odbędzie się podczas festynu, który rozpocznie się około godziny 16:30 tuż po części oficjalnej, czyli po Mszy Świętej oraz uroczystościach z udziałem 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu.

3 Maja w Piekarach
UM

Kim jest Wojownik Nikoś?

Nikodem urodził się w 2017 roku jako skrajny wcześniak w 24 tygodniu ciąży z wagą 500g. Przez pół roku walczył o życie - obecnie choruje na dysplazję oskrzelowo - płucną, ma obniżoną odporność, jest krótkowzroczny. Chłopiec ma zaburzenia odżywiania - refluks żołądkowo-przełykowy-gardłowy. Karmiony jest dożylnie.

Nie mówi, ma niedomykalność szary głośni. U chłopca występują silne zaburzenia integracji sensorycznej oraz głęboka trauma po licznych pobytach w szpitalach. W marcu 2021 roku u Nikodema zdiagnozowano padaczkę. Ponadto wykonany wówczas rezonans wykazał problemy z przysadką oraz słabe nerwy wzrokowe.

- Nikoś leczony jest w poradniach: okulistycznej, neurologicznej, endokrynologicznej, laryngologicznej, gastrologicznej, urologicznej, genetycznej, kardiologicznej. Koszty jego leczenia sięgają miesięcznie ponad 4 tysięcy złotych - mówi mama chłopca.
Nikodem z Piekar

W koszty leczenia wchodzą: rezonans, wizyty u specjalistów, rehabilitacja, i badania oraz zakup leków. Mama chłopca tłumaczy, by otrzymać pieniądze z konta Fundacji Wcześniak, trzeba przedstawić wszystkie faktury z leczenia Nikodema. - Zapraszam Was, abyście uczestniczyli w naszej trudnej codzienności: walce o zdrowie naszego dziecka. Jednocześnie dziękuję za Wasze zaufanie, za Waszą pomoc. Jest nieoceniona. Gdyby nie Wy, nie wiem co byśmy zrobili. Leczenie I rehabilitacja Nikosia to ogromne koszty. Proszę bądźcie z nami i walczcie z nami o nasze dziecko, które jest dla nas całym światem.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Capitan Folk wystąpi podczas Dni Piekar Slaskich 2023

Znamy ostatniego artystę, który wystąpi podczas Dni Piekar

Piekarska Noc Spadających Gwiazd

Kolejna edycja Piekarskiej Nocy Spadających Gwiazd

Festyn dla Nikosia Boncola

Podsumowanie festynu dla Wojownika Nikosia i Marcina

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

Swieto wojska polskiego w Piekarach

Dwa dni zmian w organizacji ruchu - lista utrudnień

Izba regionalna piekary śląskie

Nowa publikacja z Piekarami Śląskimi w roli głównej

GZM świętuje 5 urodziny

Pierwsze święto Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii