Pochodzący z Piekar Śląskich Pat przyjechał tu z Wielkiej Brytanii by nakręcić klip

Pat

Tworzenie muzyki i prezentowanie różnorodnych treści za pomocą popularnych narzędzi takich jak YouTube czy TikTok, wielu nastolatkom przyniosło już sławę, o którą przedstawiciele starszych pokoleń musiały walczyć znacznie dłużej. Kilka dni temu w Internecie głośno zrobiło się o młodym raperze mieszkającym na wyspach. Pat, bo takim pseudonimem artystycznym posługuje się młody chłopak to piekarzanin, który wyemigrował z miasta 10 lat temu.

Do sieci trafił jego nowy kawałek o nazwie Tyskie. Chłopak wyjechał z Piekar Śląskich mając zaledwie 7 lat. Po dekadzie życia za granicą, postanowił wrócić do rodzinnego miasta. 

Efektem tej wizyty jest jego najnowsza piosenka. W teledysku pojawia się m.in. Kopiec Wyzwolenia, czy osiedle Wieczorka i znajdujący się tam niewielki sklep. Na ujęciach pojawia się także Szkoła Podstawowa nr 9. 

Chociaż raper nawinął po angielsku, na YouTubie jest możliwość włączenia napisów w języku polskim. To niezwykła opowieść o emigracji, różnicach kulturowych i spostrzeżeniach młodzieńca.

Pat pracuje właśnie nad debiutanckim albumem. W sieci można znaleźć jego inne kawałki. Największą popularnością cieszy się jednak na TikToku, gdzie obserwuje go ponad 1,3 miliona użytkowników.

Dzięki sporej jak na niespełna 18 lat popularności rapera, Piekary Śląskie mają szansę dać się poznać także w Wielkiej Brytanii. Zobaczcie sami i oceńcie jego kawałek. 

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Piekary Śląskie, koncert kolęd

Świąteczny Koncert Kolęd w Piekarach Śląskich już dziś

Kościół na Kalwarii

Oratorium na Kalwarii

Aukcja charytatywna na rzecz Kalwarii

Aukcja charytatywna na rzecz Kalwarii

Kolej na beskidy

Koleje Śląskie zapraszają w podróż po Beskidach!

M m 149491998 2144645279005817 4037749804167720038 n

Piekarskie Forum Kobiet w Spółdzielczym Domu Kultury

000001płytaklachule

Piekarskie Klachule – płyta już dostępna

Koncert mateusz kaim

Charytatywny koncert w AZS