Po raz kolejny rusza akcja Piekarskie MotoMikołaje. Dzięki datkom obdarowane zostaną dzieci ze szkoły specjalnej

Po raz kolejny mikołaje z Piekar Śląskich organizują zbiórkę dla dzieci z rejonu tego miasta. Tym razem uzbierana kwota zostanie przeznaczona na zakup prezentów dla uczniów szkoły specjalnej przy ul. Armii Krajowej 2.

UM w Piekarach
MotoMikołaje Piekary

Wydarzenie Piekarskich MotoMikołajów organizowane jest co roku od 10 lat. Inicjatorami akcji jest małżeństwo Majchrzyków, które wraz z przyjacielem rodziny zapoczątkowało długoletnią tradycję. Inicjatywa zawsze ma ten sam cel - obdarować prezentami dzieci z okazji Dnia świętego Mikołaja. Co roku grupa docelowa jest zmieniana, a w tym roku padło na Zespół Szkół Specjalnych w Piekarach Śląskich.

Dzieci otrzymują paczki, które składają się m.in. ze słodyczy, zeszytów i zabawek. Oprócz tego, jeżeli pula pieniędzy nie zostanie wykorzystana szkoła otrzymuje bony lub potrzebne artykuły.

Rodzinna tradycja ewoluowała

Od 2018 roku na organizatorów akcji mianowani zostali: Kewin Majchrzyk oraz jego siostra. Jak wyjaśnia współorganizator w przygotowaniu akcji pomagają im najbliżsi przyjaciele oraz "drugie połówki". W tym roku impreza mikołajkowa odbędzie się w sobotę, 10 grudnia. W 2021 roku mikołajowie wyjeżdżali na motocyklach spod Kopca Wyzwolenia.

- Akcja zostanie zorganizowana już po raz dziesiąty - wyjaśnia Kewin Majchrzyk. - Różnie bywało, ale ostatecznie zawsze udawało się uzbierać wyznaczoną kwotę. W tym roku jest z tym dość kłopot, ale jesteśmy dobrej myśli, a parę osób już przyszło z pomocą - dodaje.

Cel zbiórki został wyznaczony na 10 tysięcy złotych. Akcję można wesprzeć poprzez wpłatę dowolnej kwoty na stronie, której link jest dostępny tutaj. Aktualnie udało uzbierać się ponad trzy tysiące złotych.

Subskrybuj piekary.info

google news icon