Plenery ślubne na Śląsku. Ciekawe miejsca na sesje ślubne w województwie śląskim

Sezon ślubny trwa w najlepsze. Narzeczeni od miesięcy planują swoje ceremonie, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Jednym z podstawowych problemów jest wybranie miejsca na sesję ślubną. Oto nasze propozycje na ciekawe fotoplenery na Śląsku.

1. Ogrody Kapias Goczałkowice Zdrój

To bez wątpienia magiczne miejsce. Na terenie o powierzchni około czterech hektarów znajduje się kilkanaście odrębnych światów: ogród japoński, angielski, skandynawski czy wiejski. Jednym z charakterystycznych miejsc w ogrodach rodziny Kapias jest dom hobbita, który jest otoczony wodą i prowadzi do niego niewielki mostek. Wiele altan, niewielkich budowli przypominających kapliczki tworzy cudowny, romantyczny nastrój. Wiosną i latem ogrody usłane są różami, wrzosami i innymi pięknie kwitnącymi kwiatami. Jesienią miejsce obfituje w dynie i innymi dodatki, które tworzą niepowtarzalny klimat. Z kolei zimą ogrody Kapias zamieniają się w magiczną krainę pełną bałwanków i reniferów.

Ogrody Kapias są idealnym miejscem na sesje ślubne przez cały rok. Ze względu na różnorodność ogrodów możemy tam zorganizować sesję romantyczną, tematyczną, bajkową czy bardziej boho, wiejską. Wstęp do Ogrodów jest bezpłatny, jednak profesjonalne sesje fotograficzne są odpłatne. Opłata za możliwość przeprowadzenia sesji zdjęciowej to 123 zł brutto (płatne przed sesją w Restauracji). Nie trzeba specjalnie rezerwować terminu, wystarczy przed sesją fotograficzną zapłacić powyższą kwotę w Restauracji.

2. Zamek w Ogrodzieńcu

A właściwie ruiny zamku leżącego na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, który wybudowany w systemie tzw. Orlich Gniazd we wsi Podzamcze w województwie śląskim, oddalonym o dwa km na wschód od Ogrodzieńca. Sesje ślubne w tego typu miejscach mają swój urok i niepowtarzalny klimat. Ruiny kontrastują swym podniszczeniem i podkreślają piękno fotografii ślubnych. Sesje ślubne w Zamku w Ogrodzieńcu można wykonywać w godzinach otwarcia obiektu na terenie podzamcza jak i w ruinach zamku za uiszczeniem dodatkowej opłaty. Ponadto istnieje również możliwość wykonania unikatowej sesji poza godzinami otwarcia obiektu, w blasku pięknych pochodni lub podczas niezapomnianego wschodu słońca.

Cennik:
• Teren Zamku Ogrodzieniec wraz z ruinami w godzinach otwarcia obiektu – opłata startowa 200 zł (opłaty za kolejne godziny nie są pobierane)
• Teren Zamku Ogrodzieniec wraz z ruinami po godzinach otwarcia – opłata startowa 400 zł/1h (każda następna godzina – 100 zł)
• Teren Grodu na Górze Birów – opłata startowa 100 zł (opłaty za kolejne godziny nie są pobierane)

Ceny za wstęp na sesję dla maksymalnie 4 osób, dodatkowe osoby muszą posiadać bilet wstępu do obiektu.

Dodatkowo do ofert sesji po zmroku pracownicy Zamku Ogrodzieniec mogą zapewnić pochodnie w cenie 8 zł/szt – czas palenia pochodni do 30 min.

Sesje odbywające się w czasie godzin otwarcia obiektu można realizować bez wcześniejszych uzgodnień wymaga to jedynie uiszczenia opłat w kasie biletowej obiektu. Z kolei sesje po godzinach otwarcia należy zgłaszać minimum 5 dni wcześniej poprzez kontakt telefoniczny (32) 67 32 220 lub mailowy biuro@zamek-ogrodzieniec.pl.

3. Park Gródek w Jaworznie

Park Gródek zwany inaczej polskimi Malediwami czy śląską Chorwacją znajduje się w północnej części Jaworzna i jest chętnie odwiedzany nie tylko przez mieszkańców tego miasta. Park powstał po przekształceniu nieczynnego już kamieniołomu. Na terenie obiektu znajduje się punkt widokowy, z którego można obserwować cały nieczynny kamieniołom oraz zbiornik Koparki, który jest jednym z najpopularniejszych miejsc do nurkowania.

Największą atrakcją Parku Gródek jest zbiornik Wydra , na którym znajdują się pomosty/kładki. To właśnie tutaj woda jest przezroczysta o pięknym szmaragdowo-szafirowym odcieniu. Miejsce to idealnie nadaje się na romantyczne, letnie sesje ślubne.

4. Park Śląski w Chorzowie

Na pograniczu Chorzowa, Katowic i Siemianowic Śląskich znajduje się ponad 600 hektarów tzw. „zielonych płuc Śląska”. Mowa tu oczywiście o Parku Śląskim, który posiada wiele klimatycznych miejsc, w których można zorganizować sesję ślubną. Park Śląski to również Wesołe Miasteczko i ZOO. Pary młode wybierają jednak najczęściej tereny zielone, jako tło swoich zdjęć. Na terenie Parku znajduje się również rosarium z tysiącami kolorowych kwiatów, staw, małe mostki czy alejki pokryte drzewami.

5. Dolina Trzech Stawów Katowice

Jeśli komuś zależy na sesji ślubnej wokół zbiorników wodnych, polecamy Dolinę Trzech Stawów. Teren ma powierzchnie 86 ha, a tym 9 ha powierzchni wodnej. Znajduje się tam dziesięć stawów, z których jeden w sezonie letnim pełni funkcję kąpieliska. Wokół akwenów rozpościerają się zielone polany, zalesione ścieżki oraz trasy rowerowe czy rolkowe. Miejsce to jest niezwykle malownicze, a zielone połacie ziemi tworzą idealną scenerię do sesji ślubnych.

6. Park Kachla w Bytomiu

Park Miejski im. Franciszka Kachla jest jednym z najstarszych tego typu obiektów. Teren o powierzchni 43 ha został założony, jako park krajobrazowy. Na terenie parku znajdują się stawy, nad którymi przebiegają przepiękne mosty, które są chętnie wykorzystywane podczas sesji ślubnych. Dodatkowo często odwiedzanym miejscem jest Góra Miłości z kamiennymi schodami i drewnianą altaną u szczytu. W parku kwitną również rododendrony, które tworzą żywą ściankę kwiatową. Park jest bogaty w różnego rodzaju drzewa oraz roślinność.

Fot. bytom.pl/Facebook Park Gródek Jaworzno/kapias.pl/Facebook Park Śląski/Facebook Zamek Ogrodzieniec/Facebook Dolina Trzech Stawów

Subskrybuj piekary.info

google news icon