Plaga pijanych kierowców. Zakrapiany weekend w Piekarach Śląskich

Kierowców jeżdżących pod wpływem alkoholu w Piekarach Śląskich niestety nie brakuje. Policja w miniony weekend złapała pięciu amatorów „jazdy na podwójnym gazie”.

Kierowca

Piątkowa akcja „Trzeźwość”

Podczas porannych działań policji w ramach akcji „Trzeźwość” na ul. Czołgistów, funkcjonariusze policji zatrzymali kierującego renault, u którego badania alkomatem wykazało ponad pół promila w wydychanym powietrzu. Na jednym zatrzymaniu się jednak nie skończyło…

Pijany rowerzysta z dwoma promilami we krwi

Policja po godz. 15 zatrzymała nietrzeźwego rowerzystę. Okazało się, że miał dwa promile alkoholu we krwi. 42-latek został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Kolejny rowerzysta został zatrzymany także w sobotnie popołudnie na ul. Przyjaźni. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 62-latek został ukarany także mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Spał pijany w samochodzie

Pod wieczór patrole policji udały się na ul. Papieża Jana Pawła II, w związku ze zgłoszeniem o zdarzeniu drogowym, które dotyczyło kolizji. Okazało się, że do niej nie doszło, policjanci natomiast zauważyli w samochodzie marki Ford 53-latka od którego wyczuli woń alkoholu. Mógł kierować pojazdem, dlatego na miejsce przybył technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu we krwi. Mężczyźnie oczywiście odebrano prawo jazdy.

Kręcił „bączki” w sobotnią noc

Do zatrzymania pijanego kierowcy doszło także w sobotę. W nocy piekarscy kryminalni zauważyli jak kierujący BMW na ul. Papieża Jana Pawła II na jednym z parkingów umyślnie wprowadza pojazd w poślizg, kręcąc tzw. ”bączki”. Wspólnie z policjantami z wydziału ruchu drogowego zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą BMW siedział 24-latek, który podczas wykonywanych z nim czynności zachowywał się agresywnie i nie podporządkowywał się wydawanym przez policjantów poleceniom. Stróże prawa obezwładnili agresora, którego następnie poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkaniec Piekar miał w swoim organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo podczas sprawdzenia okazało się, że posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. 24-latek noc spędził na izbie wytrzeźwień. Grozi mu do 5 lat więzienia, wysoka grzywna oraz kolejny sądowy zakaz.

Kolejny kierowca BMW zatrzymany

Kolejny kierujący w stanie nietrzeźwości został zatrzymany tuż po godzinie 4 na ul. Dąbrówki. Patrol interwencyjny zatrzymał 38-letniego mieszkańca naszego miasta, który wsiadł za „kółko” BMW, mając 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna stracił prawo jazdy i trafił na izbę wytrzeźwień.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Koniec z upomieniami. Policja wstawia mandaty za brak maseczki

Koniec z upomieniami. Teraz będą mandaty za brak maseczek

35 658529

W Piekarach Śląskich zaginęła 68-letnia kobieta

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Kobieta dwa razy jechała nietrzeźwa autem

Zatrzymany za posiadanie dużej ilości narkotyków, Piekary Śląskie

Miał przy sobie aż 650 działek dilerskich

Policja

Zatrzymano sprawce zniszczenia mienia

Perfumy

Złodziej okradł piekarską drogerię

0podpalacz

Seryjny podpalacz złapany! Podłożył ogień m.in....