Plaga pijanych kierowców. Zakrapiany weekend w Piekarach Śląskich

Kierowców jeżdżących pod wpływem alkoholu w Piekarach Śląskich niestety nie brakuje. Policja w miniony weekend złapała pięciu amatorów „jazdy na podwójnym gazie”.

Kierowca

Piątkowa akcja „Trzeźwość”

Podczas porannych działań policji w ramach akcji „Trzeźwość” na ul. Czołgistów, funkcjonariusze policji zatrzymali kierującego renault, u którego badania alkomatem wykazało ponad pół promila w wydychanym powietrzu. Na jednym zatrzymaniu się jednak nie skończyło…

Pijany rowerzysta z dwoma promilami we krwi

Policja po godz. 15 zatrzymała nietrzeźwego rowerzystę. Okazało się, że miał dwa promile alkoholu we krwi. 42-latek został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Kolejny rowerzysta został zatrzymany także w sobotnie popołudnie na ul. Przyjaźni. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 62-latek został ukarany także mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Spał pijany w samochodzie

Pod wieczór patrole policji udały się na ul. Papieża Jana Pawła II, w związku ze zgłoszeniem o zdarzeniu drogowym, które dotyczyło kolizji. Okazało się, że do niej nie doszło, policjanci natomiast zauważyli w samochodzie marki Ford 53-latka od którego wyczuli woń alkoholu. Mógł kierować pojazdem, dlatego na miejsce przybył technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu we krwi. Mężczyźnie oczywiście odebrano prawo jazdy.

Kręcił „bączki” w sobotnią noc

Do zatrzymania pijanego kierowcy doszło także w sobotę. W nocy piekarscy kryminalni zauważyli jak kierujący BMW na ul. Papieża Jana Pawła II na jednym z parkingów umyślnie wprowadza pojazd w poślizg, kręcąc tzw. ”bączki”. Wspólnie z policjantami z wydziału ruchu drogowego zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą BMW siedział 24-latek, który podczas wykonywanych z nim czynności zachowywał się agresywnie i nie podporządkowywał się wydawanym przez policjantów poleceniom. Stróże prawa obezwładnili agresora, którego następnie poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkaniec Piekar miał w swoim organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo podczas sprawdzenia okazało się, że posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. 24-latek noc spędził na izbie wytrzeźwień. Grozi mu do 5 lat więzienia, wysoka grzywna oraz kolejny sądowy zakaz.

Kolejny kierowca BMW zatrzymany

Kolejny kierujący w stanie nietrzeźwości został zatrzymany tuż po godzinie 4 na ul. Dąbrówki. Patrol interwencyjny zatrzymał 38-letniego mieszkańca naszego miasta, który wsiadł za „kółko” BMW, mając 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna stracił prawo jazdy i trafił na izbę wytrzeźwień.

Subskrybuj piekary.info

google news icon