Plac zabaw zrównano z ziemią. Zamiast niego będzie Centrum Aktywności

Przy Szkole Podstawowej nr 15 w Brzezinach Śląskich zlikwidowano plac zabaw. Na jego miejscu powstanie m.in. boisko, siłownia pod chmurą oraz nowy plac zabaw. Wszystko w ramach projektu "Centrum Aktywności", na który miasto będzie ogłaszać przetarg.

Plaaaaan

Plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 15 w Brzezinach Śląskich został zrównany z ziemią. Wszystko przez projekt “Centrum Aktywności”, w ramach którego powstanie boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową, siłownia zewnętrzna, ścieżka zdrowia oraz nowy plac zabaw.

- W ramach projektu chcemy także wybudować rampę dla deskorolek – half pipe, powstaną piłkochwyty przy linii końcowej istniejącego boiska do piłki nożnej, zaplanowane zostało także oświetlenie. Mam nadzieję, że po realizacji tego projektu – wyjaśnia Krzysztof Turzański, wiceprezydent Piekar Śląskich. - Teren Szkoły Podstawowej nr 15 jest nam szczególnie bliski. Nie wiem czy Państwo pamiętacie, ale właśnie tutaj zrealizowaliśmy duży projekt w ramach naszej akcji społecznej UMWETU: własnymi siłami wybudowaliśmy boisko do piłki nożnej (z ogromną pomocą szkolnej społeczności). Dziś nie ma już po nim śladu, bo w jego miejscu wybudowaliśmy profesjonalne boisko ze sztuczną nawierzchnią i dziś robimy po prostu kolejny krok - dodaje. Kiedy ruszą prace? Jeszcze nie wiadomo. Piekary Śląskie przygotowują się do ogłoszenia przetargu. O sprawie będziemy Państwa informować na bieżąco.

fot. krzysztofturzański.pl

Subskrybuj piekary.info

google news icon