Piotr Buchwald zrezygnował z funkcji Radnego Rady Miasta. Na jego miejsce wyznaczono nową osobę

Piotr Buchwald, który pełnił funkcję radnego miasta od 2018 roku zrezygnował z funkcji. Jego mandat wygasł z 1 lipca. Radny miał pełnić funkcję do 2023 roku. Nieoficjalnie wiadomo, że ma go zastąpić Anna Szołtysik.

FB
Piotr Buchwald radny Piekary

W piątek, 1 lipca wygasła ważność mandatu radnego Piotra Buchwalda. Jego kadencja rozpoczęła się w roku 2018 i miała trwać nieprzerwanie do 2023 roku. Jak czytamy w Dzienniku Ustaw radny z ramienia Prawa i Sprawiedliwości złożył pisemną rezygnację.

- Stwierdza się wygaśnięcie z dniem 1 lipca 2022 r. mandatu radnego wybranego do Rady Miasta Piekary Śląskie w okręgu wyborczym nr 3 z listy nr 10 - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, z powodu pisemnego zrzeczenia się mandatu. Radnym, którego mandat wygasł jest Piotr Franciszek Buchwald - czytamy w treści postanowienia.

Redakcja Piekary info zwróciła się do radnego o wyjaśnienie powodu przedwczesnej rezygnacji ze stanowiska. Niestety pomimo zapytania nie otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze pytanie. Jednak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, że prawdopodobnie radnego zastąpi Anna Szołtysik.

Subskrybuj piekary.info

google news icon