Piosenka pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teodora Heneczka

Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń i Instytucji Bibliotekarskich IFLA jest organizatorem międzynarodowego konkursu muzycznego dla bibliotekarzy „NPSIG Music Contest 2021”. Pracownicy naszej biblioteki postanowili spróbować swoich sił w muzyce i wziąć udział w tych zmaganiach. Dzisiaj miała miejsce premiera utworu.

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

O konkursie

Utwór musi prezentować swoją pasję do biblioteki. Piosenka ma za zadanie promować biblioteki i bibliotekarzy. Konkurs skierowany jest do twórców amatorów. W grupie osób tworzących utwór musi znajdować się przynajmniej jeden pracownik biblioteki. Gotowa praca nie może trwać dłużej niż 5 minut. Piosenki będą poddane ocenie jury. Pod uwagę będą brane takie aspekty, jak: kreatywność, oryginalność, teksty piosenek, melodia, humor, muzyka regionalna i folklorystyczna.

Piosenka piekarskich bibliotekarzy

Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teodora Heneczka postanowili spróbować swoich sił i wziąć udział w międzynarodowym konkursie. Piosenka Teodorki i Heneczki – „Bądźcie zawsze z nami… bibliotekarzami” w znacznej mierze nawiązuje do trudnego okresu pandemicznego z jakim musieli się zmierzyć bibliotekarze, jak i czytelnicy. Utwór podkreśla ogromną tęsknotę za biblioteką pełną roześmianych osób. Dodatkowo piosenka odzwierciedla upodobania muzyczne autorów, ich miłość do książek oraz przywiązanie emocjonalne do miejsca pracy. Utwór został stworzony przez zespół Teodorki i Heneczki założonego przez pracowników naszej biblioteki. Wykonawcami zostali: Monika Tomys – śpiew, Justyna Kańtoch – ukulele, Marcin Jurkowski – śpiew, Łukasz Żywulski – gitara śpiew. Jeśli piosenka „Bądźcie z nami… bibliotekarzami” zostanie zauważona i doceniona przez jury to pojawi się na międzynarodowym kongresie bibliotekarzy.

Teodorki i Heneczki – „Bądźcie zawsze z nami… bibliotekarzami”:

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Piekary Śląskie, koncert kolęd

Świąteczny Koncert Kolęd w Piekarach Śląskich już dziś

Piekary Śląskie - Barbórka

Barbórka 2021. Piekary Śląskie zapraszają na koncert

Sanok

Wycieczka w Bieszczady? Przystań w Sanoku!

Kasztel w Szymbarku Foto Natalia Pacana Roman

Piękne krajobrazy, majestatyczne góry - karpating zaprasza!

Bieszczadzka Stodoła Zdjęcie Główne

Poznaj całoroczne apartamenty w samym sercu Bieszczad

Zdjęcie główne

Odkrywaj skarby województwa świętokrzyskiego

Strefa Carnall, Zabrze

Industrialna nowość w jednym ze śląskich miast