Pijany kierowca urządził sobie nocny wyścig. Jadąc ulicą Partyzantów wjechał w drzewo

W nocy 47-letni kierowca jadąc z Brzezin w stronę Kamienia ulicą Oświęcimską nie zachował środków ostrożności i wjechał w przydrożne drzewo. Po przebadaniu mężczyzny alkomatem okazało się, że ma ponad dwa promile alkoholu we krwi. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy.

Do Zdarzenia doszło w sobotę, 30 kwietnia około godziny 4 na ulicy Oświęcimskiej – na wysokości Osiedla Andaluzja. Samochód osobowy marki Audi Q3 jadący ulicą Partyzantów przebił bariery, wjechał na chodnik niszcząc kosz na śmieci, czego efektem był wjechanie w drzewo. Po przebadaniu mężczyzny alkomatem okazało się, że ma ponad dwa promile alkoholu we krwi. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy.

Na miejsce wezwane zostały służby. Strażacy z komendy miejskiej zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili pierwszej pomocy mężczyźnie, usunęli płyny eksploatacyjne oraz uprzątnęli jezdnię.

Mężczyzna był pijany

- Mężczyzna jadąc ulicą Partyzantów nie wyrobił na zakręcie i zatrzymał się na przydrożnym drzewie. Został przebadany pod kątem zawartości alkoholu we krwi. Wykryto u niego ponad 2 promile alkoholu - tłumaczy sierż. szt. Łukasz Czepkowski, oficer prasowy piekarskiej jednostki.

Auto zostało odstawione na policyjny parking. Kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy, odpowie za spowodowaną kolizję i zostanie zobowiązany do zapłacenia 5000 złotych. W aucie mężczyzny znaleziono otwarte butelki po spożywanym alkoholu. Wobec czego za prowadzenie pod wpływem grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów na okres minimum 3 lat.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek wyszyńskiego

Potrącenie przy ulicy Wyszyńskiego

Wypadek Jana Długosza

Groźny wypadek na skrzyżowaniu Jana Długosza

Włamania Piekary

Seria włamań na terenie Piekar Śląskich

Skradziony samochód

Przy ulicy Maczka skradziono samochód marki Toyota

Amfetamina w Piekarach

Policjanci zabezpieczyli tysiąc działek amfetaminy

Młodzi chuligani zdewastowali kapliczkę

Młodzi wandale zdewastowali odnowioną kapliczkę Maria Hilf

Zderzenie busa z osobówką

Zderzenie busa z samochodem osobowym w Brzezinach Śląskich