Pijany kierowca potrącił 77-latkę

Kobieta z ciężkimi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Po przebadaniu kierowcy alkomatem okazało się, że był nietrzeźwy. Mężczyzna utracił już prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Babcia

Do zdarzenia doszło w piątek, 28 sierpnia. Na skrzyżowaniu ulic Kalwarysjkiej i Ziętka kierujący volkswagenem nie udzielił pierwszeństwa 77-letniej kobiecie, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowana z ogólnymi obrażeniami ciała została zabrana do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że 31-letni kierowca był nietrzeźwy. Mężczyzna utracił już prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

- W związku z trudnymi warunkami drogowymi, kolejny raz apelujemy o rozsądek za kierownicą - apleuje piekarska policja. - Jednocześnie przypominamy, że jedną z przyczyn licznych wypadków drogowych jest brak odpowiedniej widoczności pieszych w porze wieczorowo-nocnej. Dlatego apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży. Czasem wystarczy niewielki element odblaskowy, widoczny dla kierowców już z dalekiej odległości, aby uchronić swoje życie i zdrowie - dodaje.

Subskrybuj piekary.info

google news icon