Pijany kierowca potrącił 77-latkę

Kobieta z ciężkimi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Po przebadaniu kierowcy alkomatem okazało się, że był nietrzeźwy. Mężczyzna utracił już prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Babcia

Do zdarzenia doszło w piątek, 28 sierpnia. Na skrzyżowaniu ulic Kalwarysjkiej i Ziętka kierujący volkswagenem nie udzielił pierwszeństwa 77-letniej kobiecie, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowana z ogólnymi obrażeniami ciała została zabrana do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że 31-letni kierowca był nietrzeźwy. Mężczyzna utracił już prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

- W związku z trudnymi warunkami drogowymi, kolejny raz apelujemy o rozsądek za kierownicą - apleuje piekarska policja. - Jednocześnie przypominamy, że jedną z przyczyn licznych wypadków drogowych jest brak odpowiedniej widoczności pieszych w porze wieczorowo-nocnej. Dlatego apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży. Czasem wystarczy niewielki element odblaskowy, widoczny dla kierowców już z dalekiej odległości, aby uchronić swoje życie i zdrowie - dodaje.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

IRRS

Dariusz Iskanin w IRRS

Ulica Mała Piekary

Nielegalne wysypisko nagrobków w Piekarach przy ul. Małej

72315508 2668284273237775 532999024752459776 o 870x400

Jakie inwestycje zostaną przeprowadzone w Piekarach?