Pijany kierowca ciężarówki stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu

W poniedziałek 7 czerwca 2021 roku na piekarskiej obwodnicy doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Na piekarskiej obwodnicy 50-letni mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych.

W miniony poniedziałek na DW911, nieopodal skrzyżowania z ul. Anieli Krzywoń doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego. Jak ustalili przybyli na miejsce policjanci, 50-letni mieszkaniec województwa lubuskiego kierujący pojazdem ciężarowym , aby uniknąć zderzenia z poprzedzającym go samochodem zjechał na pobocze, po czym znalazł się w rowie. Ciągnik siodłowy razem z 22 tonowym załadunkiem przewrócił się na bok. Kierowca został zbadany alkomatem – w wydychanym powietrzu miał prawie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna tłumaczył, że wypił alkohol dopiero po zdarzeniu. Tym, kiedy dokładnie 50-latek spożył alkohol zajmie się teraz biegły sądowy.

Z pojazdu i naczepy zatrzymano dowody rejestracyjne, a mężczyźnie w świetle podejrzenia kierowania pod wpływem alkoholu zatrzymano prawo jazdy. Tego dnia utrudnienia trwały do późnych godzin nocnych, ponieważ należało sprowadzić specjalistyczny sprzęt, który zajął się usunięciem pojazdu ciężarowego z rowu. Teraz sprawą zajmie się sąd. Za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2.

fot. Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Kontrola trzeźwości Piekary Śląskie

Miał 2,5 promila alkoholu i jechał mercedesem

Pyrzowice pijany kierowca

Kolejny pijany kierowca zatrzymany. Miał prawie promil

Pod Lipami kolizja

Zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu ulicy Pod Lipami

Piekarscy policjanci na motocyklach

Apel do motocyklistów i rowerzystów

Kolizja na skrzyżowaniu ul Maczka z ul Armii Krajowej

Kolizja na Osiedlu Wieczorka

Zatrzymany 21 latek

Wybił szybę w autobusie - grozi mu 5 lat więzienia

Policja

Ukradła motorower. Czeka ją nawet 5 lat więzienia