Pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w Piekarach Śląskich

Piekary Śląskie długo były miastem, w którym nie było potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem. Niestety, to właśnie się zmieniło. Przykrą informację przekazał mieszkańcom wiceprezydent Krzysztof Turzański.

Covid 19 4908692 1920

Codziennie przybywa w Polsce osób zakażonych koronawirusem. Z porannych danych wynika, że w naszym kraju oficjalnie stwierdzono 1244 przypadki zarażenia. Niestety, do tej pory szesnaście osób zmarło.

Cały czas w naszym kraju jest wiele miast, w których nie potwierdzono żadnego przypadku. W tym gronie były Piekary Śląskie, ale to właśnie się zmieniło. Wiceprezydent Krzysztof Turzański na Facebooku poinformował, że jest pierwsza osoba, u której wykryto koronawirusa.

- Niestety, mamy pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Piekarach Śląskich. Pani źle się czuła i od 13 marca przebywała w kwarantannie. Stwierdzono u niej zakażenie koronawirusem. Pani pracuje w Tarnowskich Górach, ale jest mieszkanką Piekar Śląskich - mówi wiceprezydent.

- Na ten moment nie mamy żadnych szczegółów, które mogę państwu podać. To znaczy, że musimy zacząć traktować koronawirusa bardzo poważnie. Ważna informacja jest taka, że zarażona osoba nie miała kontaktu z nikim z zagranicy, więc musiała się zarazić gdzieś indziej i nie bezpośrednio w kontakcie z jakimś swoim znajomym - dodaje.

Krzysztof Turzański po raz kolejny zaapelował do wszystkich mieszkańców, by stosowali się do zaleceń rządu i nie wychodzili z domu, gdy nie ma takiej konieczności.

Subskrybuj piekary.info

google news icon