Piekarzanka ukradła kartę bankomatową. W końcu postanowiła zapłacić nią za zakupy

Tarnogórscy policjanci zatrzymali mieszkankę Piekar Śląskich, która dokonała płatności skradzioną kartą płatniczą. Na początku września br. właścicielka karty zgłosiła kradzież. Sprawczyni grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Płatność kartą

We wtorek, 27 września policjanci z Komendy Powiatowej w Tarnowskich Górach zatrzymali 38-letnią piekarzankę, która cyklicznie płaciła skradzioną kartą bankomatową za zakupy spożywcze.

- Na początku września pokrzywdzona 36-latka z Tarnowskich Gór zawiadomiła o kradzieży jej karty płatniczej. Poinformowała też, że sprawca posługiwał się jej kartą i robił zakupy w sklepie w Piekarach Śląskich - informuje mł. asp. Jacek Mężyk, p.o. rzecznika prasowego tarnogórskiej komendy.

Kartą płaciła za żywność i alkohol

Skradziona karta bankomatowa została zablokowana przez jej właścicielkę. Złodziejka do tego czasu siedmiokrotnie zapłaciła nią za swoje zakupy w jednym z piekarskich sklepów. Przy kolejnej transakcji na terminalu płatniczym pojawiła się odmowa, a 38-latka zbiegła ze sklepu.

Policjanci na podstawie zeznań świadków oraz nagrań z monitoringu ustalili tożsamość kobiety. Okazało się, że złodziejka mieszkała w pobliżu sklepu, gdzie dokonywała płatności. Sprawczyni grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Uszkodzona Kia ulica Ofiar Katynia

Nieznany sprawca uszkodził samochód przy ul. Ofiar Katynia

Zniszczony samochód Mastalerza

Nieznany sprawca uszkodził samochód przy ul. Mastalerza

Cmentarz św. Józefa, Piekary Śląskie

30 nagrobków zdewastowano w nocy na cmentarzu św. Józefa

Złodziej iglaków Piekarach

Złodziej iglaków grasuje po Piekarach Śląskich

Kolejni zatrzymani z narkotykami Piekary

Kolejni zatrzymani za posiadanie narkotyków w Piekarach

Wypadek wyszyńskiego

Potrącenie przy ulicy Wyszyńskiego

Perfumy

Złodziej okradł piekarską drogerię