Piekarzanka ukradła kartę bankomatową. W końcu postanowiła zapłacić nią za zakupy

Tarnogórscy policjanci zatrzymali mieszkankę Piekar Śląskich, która dokonała płatności skradzioną kartą płatniczą. Na początku września br. właścicielka karty zgłosiła kradzież. Sprawczyni grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Płatność kartą

We wtorek, 27 września policjanci z Komendy Powiatowej w Tarnowskich Górach zatrzymali 38-letnią piekarzankę, która cyklicznie płaciła skradzioną kartą bankomatową za zakupy spożywcze.

- Na początku września pokrzywdzona 36-latka z Tarnowskich Gór zawiadomiła o kradzieży jej karty płatniczej. Poinformowała też, że sprawca posługiwał się jej kartą i robił zakupy w sklepie w Piekarach Śląskich - informuje mł. asp. Jacek Mężyk, p.o. rzecznika prasowego tarnogórskiej komendy.

Kartą płaciła za żywność i alkohol

Skradziona karta bankomatowa została zablokowana przez jej właścicielkę. Złodziejka do tego czasu siedmiokrotnie zapłaciła nią za swoje zakupy w jednym z piekarskich sklepów. Przy kolejnej transakcji na terminalu płatniczym pojawiła się odmowa, a 38-latka zbiegła ze sklepu.

Policjanci na podstawie zeznań świadków oraz nagrań z monitoringu ustalili tożsamość kobiety. Okazało się, że złodziejka mieszkała w pobliżu sklepu, gdzie dokonywała płatności. Sprawczyni grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj piekary.info

google news icon