Piekarzanka ukradła kartę bankomatową. W końcu postanowiła zapłacić nią za zakupy

Tarnogórscy policjanci zatrzymali mieszkankę Piekar Śląskich, która dokonała płatności skradzioną kartą płatniczą. Na początku września br. właścicielka karty zgłosiła kradzież. Sprawczyni grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Płatność kartą

We wtorek, 27 września policjanci z Komendy Powiatowej w Tarnowskich Górach zatrzymali 38-letnią piekarzankę, która cyklicznie płaciła skradzioną kartą bankomatową za zakupy spożywcze.

- Na początku września pokrzywdzona 36-latka z Tarnowskich Gór zawiadomiła o kradzieży jej karty płatniczej. Poinformowała też, że sprawca posługiwał się jej kartą i robił zakupy w sklepie w Piekarach Śląskich - informuje mł. asp. Jacek Mężyk, p.o. rzecznika prasowego tarnogórskiej komendy.

Kartą płaciła za żywność i alkohol

Skradziona karta bankomatowa została zablokowana przez jej właścicielkę. Złodziejka do tego czasu siedmiokrotnie zapłaciła nią za swoje zakupy w jednym z piekarskich sklepów. Przy kolejnej transakcji na terminalu płatniczym pojawiła się odmowa, a 38-latka zbiegła ze sklepu.

Policjanci na podstawie zeznań świadków oraz nagrań z monitoringu ustalili tożsamość kobiety. Okazało się, że złodziejka mieszkała w pobliżu sklepu, gdzie dokonywała płatności. Sprawczyni grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Ponad 100 gramów marihuany w Piekarach

Piekarzanin ukrywał ponad 160 g marihuany i "lewe" fajki

Zaginęła Olivia Kot

Zaginęła 14-letnia Olivia Kot, widziana była w Piekarach

Wybita szyba samochód

Niebezpieczny incydent podczas Dni Piekar

Wypadke Piekary

Zderzenie dwóch samochodów na DW911

Pożar solarium

Pożar solarium przy ulicy Wyszyńskiego

Bomba pod samochodem

Alarm bombowy przy urzędzie pracy na ul. Popiełuszki

Utonął 49-letni mężczyzna

Tragedia nad Rogoźnikiem. Utonął 49-letni mężczyzna