Piekarzanka laureatką Konkursu Lady D. Województwa Śląskiego

16 lipca 2021 roku w Katowicach odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody i pamiątkowe dyplomy laureatkom Konkursu Lady D. Województwa Śląskiego im. Krystyny Bochenek 2021. Jedną z nich była piekarzanka Katarzyna Dyktyńska-Bańka, która została wyróżniona w kategorii Aktywność Społeczna.

O konkursie

Jego tytuł stanowi skrót od angielskiego wyrażenia „Lady Disabled” (Niepełnosprawna). Konkurs powstał w 2002 roku z inicjatywy Senatora Marka Plury. W ramach tego przedsięwzięcia co roku przyznawane są wyróżnienia kobietom niepełnosprawnym, które mimo problemów prężnie działają w różnych obszarach życia. Konkurs ma swoje edycje powiatowe/miejskie oraz finał wojewódzki, podczas którego odbywa się wielka, uroczysta gala. Zgłoszenia do konkurs przyjmowane są od organizacji, instytucji oraz osób prywatnych. Dodatkowo kandydatki mogą się zgłosić samodzielnie. Wyróżnienia przyznawane są w następujących kategoriach: „Aktywność zawodowa”, „Aktywność społeczna”, „Kultura i sztuka”, „Sport” i „Dobry start”.

Piekarzanka laureatką konkursu dla niepełnosprawnych

Jedną z laureatek tegorocznej edycji konkursu jest Katarzyna Dyktyńska-Bańka, która otrzymała tytuł Lady D. w kategorii „Aktywność społeczna” z rąk Senator Rzeczypospolitej Polskiej Marka Plury. Dodatkowo jej starania na rzez osób niepełnosprawnych zostały docenione przez Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej-Duraj, która wręczyła jej bukiet kwiatów.

Katarzyna Dyktyńska-Bańka bardzo prężnie działa na rzecz scalania społeczności lokalnej. Jest trenerką umiejętności psychospołecznych, terapeutką i przedsiębiorcą, więc ma szeroką wiedzę na temat potrzeb środowiska, którym wychodzi naprzeciw. Kobieta motywuje osoby niepełnosprawne i zachęca ich do aktywności i samorozwoju.

Warto również wspomnieć, iż w 2019 roku laureatką Konkursu Lady D. została Janina Rosińska – Przewodnicząca Stowarzyszenia Amazonek „Feniks”. Z kolei wyróżnienie otrzymała wówczas Anna Kurek – Prezes Koła Polskiego Związku Niewidomych w Piekarach Śląskich. W 2018 roku tytuł został przyznany Halinie Wostal, która została doceniona za działalność w Polskim Związku Niewidomych w Piekarach Śląskich oraz wspieranie niepełnosprawnych w codziennych problemach.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

IRRS

Dariusz Iskanin w IRRS

Lis 870x400

Lisy w mieście, zachowaj ostrożność

Postęp prac drogowych na ulicy Bytomskiej

Remont ulicy Bytomskiej zakończy się jeszcze we wrześniu?