Piekarzanin wystartuje w Mistrzostwach Polski Kettelbell. Jest założycielem szkoły Cross Heroes

W Ząbkowicach Śląskich odbędą się Mistrzostwa Polski Kettelbell. Udział w nich weźmie piekarzanin Mateusz Kocur, który jest założycielem szkoły siły Cross Heroes. Zawody odbędą się w marcu 2023 roku.

Mateusz Kocur1

Mateusz Kocur jest założyciel szkoły siły Cross Heroes zlokalizowanej przy ul. Hallera 2 oraz trenerem personalnym. Urząd miasta ogłosił, że piekarzanin wystąpi podczas Mistrzostw Polski Hardstyle Kettlebell 2023. Zawody są jednym z największych wydarzeń kettlowych w Europie.

- W naszej imprezie weźmie udział 179 osób, co oznacza, że będzie to największa kettlowa impreza w Europie. Będzie mocno - poinformowało centrum kettlebell.

Mistrzostwa odbędą się 4 marca 2023 roku w Ząbkowicach Śląskich - W marcu zmierzy się z najsilniejszymi fanami ciężkich kul i powalczy o tytuł Mistrza Polski. Wszystkich Piekarzan prosi o trzymanie kciuków - informuje urząd miasta.

Przygotowania trwają od sześciu miesięcy

Jak wyjaśnia nam Mateusz Kocur przygotowania do zawodów trwają od pół roku i przebiegają zgodnie z planem treningowym. Jednak zanim piekarzanin zaklasyfikował się do Mistrzostw Polski, musiał przejść przez eliminacje, które jego zdaniem przebiegły całkiem dobrze.

- Trenuje codziennie, a gdy tylko jestem w domu ćwiczę z kettlami. Natomiast, gdy jestem w pracy pracuje nad wydolnością - wyjaśnia Mateusz Kocur.

Turniej podnoszenia ciężarów

Może Cię zainteresować:

Podsumowanie zawodów podnoszenia ciężarów w Piekarach. GKS Andaluzja na podium

Autor: Martyna Urban

21/11/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon