Piekarzanin opisuje systemowe skutki pracy. Jego książka jest dostępna m.in. w Empiku

Michał Jurczyński to piekarski pisarz, który w najnowszej książce pn. "Suchy Ganges" ukazuje trud przejścia przez ścieżkę zawodową. Bohaterom jego opowieści jest młody mężczyzna, który po ukończonych studiach w końcu otrzymuje pracę w wymarzonej firmie. Jednak już na samym początku kariery musi zmierzyć się z przeciwnościami stworzonymi przez system.

FB/Empik
Suchy Ganges

W sierpniu br. ukazała się debiutancka książka Michała Jurczyńskiego z Piekar Śląskich. "Suchy Ganges" to opowieść o systemowych przeciwnościach, z którymi w trakcie kariery zawodowej musi zmierzyć się młode pokolenie.

- Przekonuje się o tym boleśnie główny bohater opowieści Michała Jurczyńskiego „Suchy Ganges” – młody, ambitny i oczytany człowiek, który w końcu zostaje zatrudniony w wymarzonej firmie i w wyuczonym zawodzie - czytamy w opisie książki. - Początkowo próbuje chronić swoje ideały, walczyć o siebie, ale z czasem, w pewnym stopniu świadomie, ulega presji i zaczyna uczestniczyć w wyścigu szczurów.

Mieć czy być?

To pytanie stawia sobie bohater książki Jurczyńskiego. Z jednej strony ideały, które wyznaczył sobie już w młodości, a z drugiej droga do sukcesu, która znacząco odchodzi od postawionych norm moralnych. Autor książki ukazuje proces, w którym młody człowiek pozbawia się cech indywidualizmu na rzecz systemowej spójności.

Jurczyński wyjaśnia, że na pomysł napisania książki wpadł trzy lata temu, a publikacja jest konsekwencją długoletnich rozmyślań i wniosków.

- Świat, który nas otacza pędzi bardzo szybko i mamy coraz mniej czasu na miłość, emocje, uczucia, przyjaźń i wzajemność - podkreśla autor. - Częściej spotyka nas strach i ogarniają nas lęki. Emocje, które się pojawiają często są negatywne. Dobro udawane, sztuczne albo interesowne. Brak autorytetów, wiary w wartości i ciągła pogoń za pieniądzem nas wyjaławia. Książka jest wielkim pragnieniem szczęścia, poszukiwaniem życiowej pasji. Aby życie mało sens trzeba płynąć z wartkim nurtem, a nie wysychać na dnie - dodaje.

Książka od kilku tygodni dostępna jest do zakupienia na stronie empik.com oraz taniaksiazka.pl.

Subskrybuj piekary.info

google news icon