Piekarzanie na Międzynarodowej Olimpiadzie Seniorów. Do domu wrócili z medalami

Nasi sportowcy w ubiegły weekend podjęli wyzwanie w ramach XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych "Trzeci Wiek na Start". Rywalizowali z innymi zawodnikami z różnych części Europy.

Uniwersytet Trzeciego Wieku z medalami

W ostatni weekend piekarscy seniorzy wzięli udział w tegorocznej edycji olimpiady "Trzeci Wiek na Start". Tym razem sportowe rozgrywki poprzedził wieczór integracyjny. Sobota, 17 września, była dniem spędzonym na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Jak przystało na olimpiadę, wydarzenie rozpoczęło się zapaleniem tradycyjnego znicza. Odśpiewano także hymn autorstwa jednej ze słuchaczek UTW. Nie zabrakło również przemarszu drużyn. Do Chorzowa przybyło 51 reprezentacji. Stadion gościł zespoły z naszego kraju, ale także z Ukrainy, Gracji oraz Austrii.

Nasze miasto reprezentowali: Bernadeta Ogiołda - turniej łuczniczy, Jan Ogiołda - tenis stołowy, Stefan Boncol - biegi, Danuta Stróż - przełaje rowerowe, Leokadia Kiełkucka - pchnięcie kulą i Anna Kudełko- turniej boule (Uniwersytet Trzeciego Wieku w Piekarach Śląskich), a także Ewa Czornyj – łucznictwo, Czesław Garczarczyk – łucznictwo oraz Krzysztof Brodowski – przełaje rowerowe (Piekarskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku).

Seniorzy mogą być z siebie dumni. Do domu przywieźli satysfakcję i medale, w tym również srebrny.

- Ostatnim podniosłym momentem Olimpiady było uroczyste przedstawienie wszystkich medalistów. Po uroczystościach uczestnicy serdecznie żegnali się i wszyscy zapewniali, że zobaczymy się za rok na jubileuszowej XV Olimpiadzie - zapewniają piekarscy sportowcy.

Subskrybuj piekary.info

google news icon