Piekary zapraszają na integracyjny spływ kajakowy

W najbliższą sobotę Śląskie Stowarzyszenie Kajakowe Wiking organizuje spływ kajakowy po rzecze Brynica. Organizatorzy zapraszają wszystkich bez względu na wiek i doświadczenie.

Wzdłuż dawnej granicy

To będzie już trzecia edycja ogólnopolskiego spływu kajakowego po rzece Brynicy. Dawniej stanowiła ona granicę między zaborem pruskim a rosyjski, a w efekcie pomiędzy Górnym Śląskiem i Zagłębiem. Dlatego organizatorzy wydarzenia podkreślają jego integracyjny charakter. Zaproszeni są mieszkańcy tak prawego, jak i lewego brzegu Brynicy, a także każdy, kto kajaki darzy sympatią. Trasa spływu nie jest bardzo wymagającą, więc mogą w nim uczestniczyć także osoby z małym doświadczeniem.

- Woda w Brynicy płynie spokojnym nurtem, nie spotkasz tutaj przeszkód w postaci powalonych drzew. To czyni z niej idealną rzekę dla każdego - opowiadają członkowie Stowarzyszenia. - Szerokie koryto, wysokie i zielone brzegi umilą nam czas w kajaku - dopowiadają.

Impreza odbędzie się w sobotę, 22 sierpnia, w Piekarach Śląskich. Zbiórka ma miejsce na boisku przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej. Uczestnicy będą płynąć w dwóch turach: o godz. 9:30 i 14:45. Nie ma już miejsc wolnych w pierwszej grupie, ale wciąż można się jeszcze dopisać do drugiego zespołu.

Harmonogram II tury

  • 14.45 Zbiórka uczestników
  • 15.15 Start spływu
  • 17:30 Przybycie na metę, rozdanie wklejek kajakowych oraz pamiątek
  • Przewóz busem uczestników do samochodów

Goście zakończą spływ na mecie koło hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czeladzi. Zgłoszenie uczestnictwa można dokonać pod adresem: wiking.ssk@gmail.com. Cena wpisowa to: 30 zł (dorośli), 20 zł (dzieci od 8-13 lat), wstęp dla młodszych maluchów jest darmowy. Koszt wypożyczenia kajaka: 75 zł (dwuosobowy), 90 zł (dla dwóch osób dorosłych i dziecka). Istnieje możliwość zabrania własnego sprzętu. Więcej informacji można znaleźć na facebookowym profilu wydarzenia III Ogólnopolski Spływ Kajakowy BRYNICA "szlakiem historycznych granic".

Jak się przygotować?

Organizatorzy radzą, by przed spływem zaopatrzyć się w kilka niezbędnych przedmiotów. Wśród nich: butelka wody - obowiązkowa podczas tegorocznych upałów, krem z filtrem UV, kurtka przeciwdeszczowa - na wypadek, gdyby te upały jednak zamieniły się w gorszą pogodę.

- Przyjedź na nasz spływ i przekonaj się, że dawna rzeka graniczna ma w sobie duży potencjał turystyczny - zapraszają organizatorzy. - To dzięki Wam, Brynica może stać się za kilka lat hitem turystycznym aglomeracji - dopowiadają.

fot. Śląskie Stowarzyszenie Kajakowe Wiking

Subskrybuj piekary.info

google news icon