Piekary szyją maseczki dla szpitala. Rusza też produkcja przyłbic medycznych

Mieszkańcy Piekar Śląskich wzięli sprawy w swoje ręce, by pomóc Piekarskiemu Centrum Medycznemu w trudnych czasach. Dzięki temu miejski szpital otrzymuje maseczki, a niebawem dostanie także przyłbice medyczne.

91007139 1277519122438458 8420726267950661632 o

Szpitale z całej Polski codziennie apelują o przekazywanie artykułów ochronnych, które są szczególnie ważne w dobie pandemii koronawirusa. Problem dotknął także Piekarskie Centrum Medyczne, które potrzebuje m.in. maseczek. Na szczęście z pomocą szybko ruszyli mieszkańcy Piekar Śląskich.

Rękawy do pracy zakasali wolontariusze z Piekarni Inicjatyw, którzy współpracują z piekarskim WTZ-em. Efekty przechodzą najśmielsze oczekiwania, bo już udało się uszyć łącznie tysiąc sztuk maseczek. W dodatku już trwają prace nad drugą taką samą partią.

"W projekt zaangażowanych jest kilkudziesięciu mieszkańców. Panie oraz panowie dniami i nocami kolekcjonują blazy na dłoniach, wspierając naszych dzielnych przedstawicieli służb medycznych. Bardzo Wam wszystkim dziękujemy" - pisze na Facebooku Piekarnia Inicjatyw.

To jednak nie wszystko. Piekarnia Inicjatyw idzie krok dalej i przy pomocy drukarek 3D zacznie produkować przyłbice medyczne. Obecnie udało się pozyskać materiał na wykonanie tysiąca sztuk.

- Napawa mnie dumą postawa mieszkańców miasta, którzy w tych trudnych chwilach jednoczą się i szyją maseczki ochronne przydatne podczas działań przeciw koronawirusowi. Serdecznie dziękuję Państwu za ten trud - komentuje prezydent miasta Sława Umińska-Duraj (za piekary.pl).

W akcję wsparcia dla miejskiego szpitala zaangażował się także Radosław Palacz. Społecznik m.in. utworzył internetową zbiórkę pieniędzy, w której już udało się uzbierać prawie 4,5 tys. złotych. Pieniądze przekazują lokalne firmy oraz mieszkańcy. Zbiórkę można wesprzeć TUTAJ.

fot. Facebook/WTZ Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon