Piekary świętowały Światowy Dzień Fizjoterapii

Wczoraj, 8 września na całym świecie obchodzono Dzień Fizjoterapii. Święto przypomina nam o ich cennej pracy dla całego społeczeństwa.

Agata Mitera
5

Dla czternastu specjalistów

Do świętowania włączyły się również akcji władze naszego miasta. Podziękowali oni pracownikom Ośrodka Rehabilitacji Medycznej. Placówka funkcjonuje przy piekarskim szpitalu.

- Przesyłamy najlepsze życzenia naszym fizjoterapeutom pracującym w Piekarskim Centrum Medycznym, bo są z nami na dobre i na złe - czytamy na stronie Urzędu Miasta.

Na co dzień w instytucji pracuje czternastu fizjoterapeutów: Wojciech Kapko, Józef Orłowski, Barbara Masek, Ewa Siedlarek, Halina Kowal, Katarzyna Drużyńska, Małgorzata Kempa, Joanna Dolecka, Ewelina Duda, Anna Gawron, Ilona Okseniuk, Aleksandra Hirnyk, Beata Grosman i Maja Biedal. Zajmują się oni pomocą małym i tym trochę starszym pacjentom w ramach fizjoterapii ambulatoryjnej oraz dziennego ośrodka rehabilitacji. Specjaliści pomagają osobom po zabiegach, wypadkach sportowych, ludziom ze schorzeniami, bólami kręgosłupa oraz dysfunkcjami neurologicznymi.

Mają swój dzień

Światowy Dzień Fizjoterapii został ustanowiony w w 1996 roku przez Światową Konfederację Fizjoterapii. Jego celem jest upamiętnienie pracy ekspertów, która często pozostaje niezauważona przez społeczeństwo. Jest to także dobry pretekst do przypomnienia sobie o zdrowym stylu życia oraz prawidłowych nawykach, które pozwolą nam uniknąć wizyty w szpitalu. Każdego roku organizatorzy wybierają temat przewodni święta. Podczas tej edycji motywem stały się, a jakże, działania fizjoterapeutów i ich wkład w walkę z koronawirusem.

- Cieszę się, że takie święto zostało ustanowione. Z jednej strony to dobra okazja by pochylić się nad tematem sprawności fizycznej społeczeństwa, a z drugiej to takie zauważenie i docenienie naszej pracy - opowiada Maja Biedal, kierownik Ośrodka Rehabilitacji Medycznej. - Staramy się jak najlepiej pomagać naszym pacjentom. Walczymy z przewlekłym bólem i licznymi kontuzjami naszych podopiecznych, pomagamy przezwyciężać bariery, które stawia im własne ciało i głowa. Bardzo często to fizjoterapeuta pomaga pacjentowi „stanąć na nogi” zarówno fizycznie jak i psychicznie - dodaje.

fot. Piekarskie Centrum Medyczne

Subskrybuj piekary.info

google news icon