Piekary Śląskiej przyciągają inwestorów. Udało się sprzedać dwie działki

W Piekarach Śląskich przybywa inwestorów, którzy tutaj chcą prowadzić swoje biznesy. Niebawem powstanie fabryka mebli, nowy park handlowy i McDonald's.

Ksse

Piekary Śląskie znajdują się w tyskiej podstrefie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i cieszą się dużym powodzeniem wśród inwestorów. Wiceprezydent Krzysztof Turzański niedawno poinformował, że wolne zostały już tylko dwie działki, które niebawem także zostaną wystawione na sprzedaż.

To z kolei oznacza, że kolejne firmy zdecydowały się zainwestować swoje pieniądze na terenie Piekar Śląskich. Wśród nowych nabywców jest firma Meble System Styl z Piekar Śląskich. Na powierzchni 3818 m2 przy ul. Inwestycyjnej wybuduje fabrykę mebli.

"Grunt został oddany w użytkowanie wieczyste, co oznacza jednorazowy realny wpływ do budżetu w wysokości 128.814,52 zł oraz regularne opłaty roczne" - pisze Turzański na swoim blogu.

Będzie park handlowy i McDonald's

Nowego właściciela znalazła także działka przy ul. Bytomskiej, która posiada powierzchnię 3 tys. m2. Nabywcą jest firma Meritum z Radlina, która już wcześniej pozyskała kilka innych terenów. Wiadomo już, że przeznaczy je na budowę parku handlowego.

To nie koniec dobrych wiadomości. W pobliżu tej inwestycji powstanie McDonald's, który ostatnio prężnie poszerza swoją sieć fast foodów. Jeżeli nie będzie żadnych komplikacji, to niebawem będzie mogła ruszyć budowa.

"Mimo trudnego czasu inwestorzy nie wstrzymują działań rozwojowych. Chcą być gotowi w chwili, kiedy kryzys przeminie. My także pracujemy, aby umożliwiać kolejne inwestycje" - komentuje wiceprezydent.

W lutym władze miasta informowały, że na terenie KSSE działkę wykupiła firma Kome Polska, która chce wybudować hale produkcyjno-magazynowe. Przy ul. Ceramiki rozbudować chce się Nomax, który produkuje m.in. siatki na szynki, czy osłonki na pasztety. W dodatku trwają prace, by uzbroić tereny przy ul. Stalowej, które także będą przeznaczone dla inwestorów.

To świetne wiadomości dla mieszkańców Piekar Śląskich, którzy z pewnością na własnej skórze odczują skutki kryzysu gospodarczego, który wywoła pandemia koronawirusa. Można się spodziewać, że niebawem pojawi się mnóstwo nowych miejsc pracy.

fot. krzysztofturzanski.pl

Subskrybuj piekary.info

google news icon