Piekary Śląskie: złodziej motoroweru wpadł w ręce policjantów

Na początku kwietnia piekarska policja ujęła młodego mężczyznę, który dopuścił się kradzieży motoroweru. Młody mężczyzna został zauważony przez funkcjonariuszy, ponieważ nie miał na sobie kasku. Poznajmy szczegóły zdarzenia.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich podczas patrolu obserwowali zachowania pieszych i kierowców nieopodal przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Bytomskiej i Granicznej. Około godziny 15.30 funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który jechał motorowerem i nie posiadał kasku ochronnego. Uwagę mundurowych przykuł również fakt, iż pojazd nie posiadał tablic rejestracyjnych.

Policjanci postanowili zatrzymać mężczyznę do kontroli drogowej. Funkcjonariusze za pomocą systemów informatycznych ustalili, iż pojazd, którym kierował 19-latek został skradziony w Gliwicach. Dodatkowo młody mieszkaniec Bytomia posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Bytomianin został zatrzymany, a po nocy, którą spędził w areszcie usłyszał zarzuty. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon