Piekary Śląskie zapraszają wszystkie panie na badanie profilaktyczne

Już 8 sierpnia Piekary Śląskie odwiedzi mobilny gabinet ginekologiczny. Inicjatorzy akcji „Rozbierz się i (z)badaj w kobiecym interesie” organizują bezpłatne badania profilaktyczne.

Mobilny gabinet

„W kobiecym interesie”

Już od 18 lipca po województwach: śląskim, małopolskim i świętokrzyskim jeżdżą mobilne gabinety. Dzięki nim każda zainteresowana pani może skorzystać z bezpłatnej konsultacji ginekologicznej. Wizyta obejmuje badania takie jak: USG narządów rodnych, cytologię, test na obecność wirusa HPV (14 najbardziej onkogennych typów), czy badanie palapacyjne piersi. Zapisy przyjmowane są wyłącznie w dniu akcji. Wizytę można odbyć w godzinach 10:00-16:00. Gdzie pojawi się gabinet?

Harmonogram akcji

  • 8 sierpnia, Piekary Śląskie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Olimpijska 3
  • 9 sierpnia, Dąbrowa Górnicza, Nemo Świat Rozrywki, Aleja Róż 1
  • 15 sierpnia, Rybnik, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji -pływalnia kryta Akwarium, ul. Jastrzębska 3A
  • 16 sierpnia, Ruda Śląska, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - Stadion, ul. Czarnoleśna 14 A

Profilaktyka zapewnia zdrowie i... satysfakcję

Organizatorem projektu jest firma Gedeon Richter Polska. Akcja ma na celu uświadomienie kobietom, że systematyczne badania są bardzo ważna dla nich i ich bliskich. Wiele pań decyduje się na wizytę u lekarza, dopiero wtedy, kiedy zaczyna mieć problemu ze zdrowiem.

- Profilaktyka ginekologiczna jest kluczową kwestią w dbaniu o zdrowie kobiet. Regularne badania są niezbędne m.in. dlatego, iż pomagają zapobiegać chorobom i nowotworom - mówi prof. dr hab. n. med. Jan Kotarski, Prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej. - Dlatego apeluję do wszystkich Polek - chodźcie do ginekologa jak jesteście zdrowe!

Również organizatorzy akcji zwracają uwagę, że konsultacje zdrowotne nie muszą kojarzyć się ze stresem i negatywnymi emocjami.

- Wizyta u ginekologa powinna być dla kobiet tym samym co wizyta u fryzjera czy dentysty. Trzeba się umówić i przynajmniej raz w roku się pokazać - tłumaczy dr nauk med. Grzegorz Południewski, lekarz ginekolog-położnik z Kliniki Gameta w Warszawie. - Do wizyty nie trzeba się jakoś specjalnie przygotowywać. I przede wszystkim nie bać się, bo fotel ginekologiczny może najwygodniejszy nie jest, za to profilaktyczne badanie można przeprowadzić zazwyczaj bardzo sprawnie i bezboleśnie - dodaje.

Wszystkie szczegóły akcji, a także wiele cennych informacji na temat profilaktyki - dbania o siebie oraz swój organizm - można znaleźć na stronie internetowej. Wszystkie Panie zachęcamy do zaproszenia siostry, mamy, córki czy przyjaciółki i wzięcia udziału w akcji!

fot. Gedeon Richter Polska

Subskrybuj piekary.info

google news icon