Piekary Śląskie zapraszają na muzycznego 11 listopada w stylu retro. Wejściówki czekają

Jeśli nie macie planów na Święto Niepodległości, w naszym mieście szykuje się ciekawe wydarzenie. Od dziś (3 listopada) można odbierać bezpłatne bilety.

Piekary slaskie koncert 11 listopada

Święto Niepodległości w Piekarach Śląskich

Tego dnia wiele miast organizuje własne obchody. Towarzyszą im często dodatkowe wydarzenia o charakterze kulturalnym czy rozrywkowym. Nie inaczej będzie w Piekarach Śląskich. Tu świętowanie rozpocznie się już dzień wcześniej, 10 listopada. Plan wygląda następująco:

10 listopada

  • 12:00 – Park Wolności przy ul. Ziętka w Szarleju, odśpiewanie hymnu państwowego z udziałem Orkiestry Dętej KWK "Julian" i mieszkańców w ramach akcji "Niepodległa do hymnu" oraz uroczyste posadzenie dębu

11 listopada

  • 15:30 – złożenie kwiatów pod pomnikiem "Ku czci poległych o wolność i demokrację w latach II Wojny Światowej" w Parku Trzech Bohaterów w Brzozowicach-Kamieniu
  • 16:00 – uroczysta Msza święta w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Szarleju koncelebrowana w intencji Ojczyzny i mieszkańców Piekar Śląskich wraz z asystą wojskową i oprawą muzyczną w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Bytomia i Śląskiego Chóru Górniczego "Polonia Harmonia"
  • 17:00 – przemarsz pod pomnik "Ku czci poległych w walkach o społeczne i narodowe wyzwolenie" w Parku Wolności w Szarleju z udziałem mażoretek "Azaria"
  • 17:15 – uroczystości oficjalne z odczytaniem apelu i salwą honorową
  • 18:30 – koncert w wykonaniu zespołu Singin' Birds w Miejskim Domu Kultury przy ul. Bytomskiej 73

Bezpłatne wejściówki na koncert można odebrać od 3 listopada w MDK. Obchody organizują: Miasto Piekary Śląskie, 34. Śląski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej w Bytomiu, Orkiestra Wojskowa z Bytomia, Miejska Komenda Policji w Piekarach Śląskich, Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich, Śląski Chór Górniczy "Polonia Harmonia", Mażoretki "Azaria" oraz Ośrodek Kultury Andaluzja.

- Zachęcamy mieszkańców do wywieszenia w Dniu Niepodległości flag narodowych. Akcję "Wywieś flagę w oknie" propagowaliśmy także w czasie tegorocznego święta Konstytucji 3 Maja. Liczymy, że i tym razem w wielu miejscach pojawią się biało-czerwone barwy - stwierdzają urzędnicy miejscy.

Podobne wydarzenia znajdziemy także w pobliskich Tarnowskich Górach. Tam z okazji 11 listopada odbędzie się na przykład Marsz Niepodległości, podczas którego uczestnicy przemierzą trasę z kijkami nordic walking. Z kolei dzieci spotkają się ze św. Marcinem i zakończą dzień przy ognisku z tradycyjnymi rogalami. Z kolei w Zbrosławicach odbędzie się Patriotyczny Piknik Rodzinny. Więcej informacji na ten temat poniżej.

Tarnowskie gory 11 listopada

Może Cię zainteresować:

11 listopada w Tarnowskich Górach. Pochód ze św. Marcinem, a może patriotyczny nordic walking?

Autor: Urszula Gołkowska

02/11/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon